Created with Sketch.

Відчуття голоду сповільнює старіння, – американські нейробіологи

15.05.2023, 20:36
Фото: Google

Науковці з Університету Мічиґану провели експеримент по зниженню в їжі частки спеціальних амінокислот, штучно викликавши голод.

Результати приголомшливого дослідження оприлюднено на шпальтах видання "Neuroscience News", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що випробування у лабораторних умовах здійснювалося на комахах, але отримані висновки можуть бути справедливими й для інших видів живих істот, у тому числі людей.

Нейробіологи знизили в їжі частку спецамінокислот і спричинили відчуття голоду у піддослідних, які почали віддавати перевагу дріжджам, а не цукру – це показник того, що комахи справді голодні.

«Власне, на такій дієті комахи жили значно довше за контрольну групу – ту, яка харчувалася виключно їжею з високим вмістом амінокислот. Окремо ми активували у пов'язані із почуттям голоду нейрони. Після цього піддослідні стали їсти вдвічі більше, але водночас вони теж прожили значно довше за комах, у роботу нервової системи яких не втручалися», – зазначають науковці з Університету Мічиґану.

Також дослідники повідомили, що результати проведеного експерименту наразі рано застосовувати до людей, водночас подібний підхід може бути впроваджений на практиці щодо гризунів.

«Ми цілком переконані, аналогічні механізми, які пов'язують відчуття голоду та тривалість життя, швидше за все, існують не тільки у мух, а й в інших тварин. Миші та пацюки нині розглядаються нами як наступні потенційні піддослідні», – додають нейробіологи.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що старіння населення Землі, – себто, всього людства, – є глобальною тенденцією нашого часу.

Читайте також
Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати
Життя
Нанопластик негативно впливає на соціалізацію
Життя
Мікроскопічна боротьба: Імунна клітина проти Сибірської виразки
Життя
Чудеса людського тіла: вражаючі факти про наш організм
Життя
Нейробіологи виміряли швидкість людської думки
Життя
Греки та вірмени мають спільних предків
Історія