Created with Sketch.

Відновлення врожайності українських ґрунтів триватиме 100 років

23.08.2022, 18:45

У зв'язку з повномасштабною російською воєнною агресією природний ландшафт Україну, особливо ріллі, змінився до невпізнаваності.

Тепер, аби розмінувати поля для засіву та поновити попередній рівень врожайності, нашій державі необхідно пройти шлях довжиною у століття.

До такого висновку прийшли авторитетні західні науковці, виклавши результати свого дослідження на шпальтах фахового видання "European Journal of Soil Science".

Головний посил матеріалу полягає у наступному: постійні артилерійські обстріли сільськогосподарських угідь негативно впливають на стан ґрунтів.

«Поля можуть бути небезпечно заражені боєприпасами у довгостроковій перспективі, можливо, протягом 100 років або навіть більше. Ця ситуація на пряму впливає на продовольчу безпеку не лише в Україні, а й потенційно у світовому масштабі. Забруднення металами зменшує обсяги виробництва сільськогосподарської продукції», – йдеться у дослідженні.

Науковці переконують, довгострокові наслідки зараження українських чорноземів унаслідок потрапляння до ґрунту боєприпасів істотно зменшать рівень урожайності, змушуючи аграріїв не засівати уражені території або взагалі знищувати посіви.

Окремо слід наголосити, що до 24 лютого 2022 року Україна забезпечувала 40% постачання пшениці в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН; наразі цей показник міжнародні трейдери поділили надвоє через блокування портів і мінування Чорного моря російськими окупантами.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", цьогоріч у серпні вітчизняні землероби зібрали та намолотили 17,5 мільйонів тонн зерна в 11 регіонах, вільних від окупації.

Читайте також
Українська агроімперія — від сировинної колонії до самодостатньої держави
Економіка
У прифронтовій Запорізькій області почалася посівна
Економіка
Польський агроміністр визнав, що Європа потребує української продукції
Економіка
Латвія збільшила імпорт зерна із РФ на 40%
Економіка
ЄС має структурний дефіцит цукру. Цукрова промисловість ЄС потребує більше імпорту з України
Економіка
В Еквадорі можуть початися проблеми з експортом бананів
Економіка