Created with Sketch.

Викладачам медичних вишів пропонують дозволити надавати медичну допомогу в лікарнях

18.06.2020, 12:24

Авторами проєкту закону є представники кількох різних фракцій.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3761 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу у сфері охорони здоров’я». Авторами є група народних депутатів з різних фракцій.

Зокрема від «Слуга народу»: Сергій Бабак, Вікторія Вагнєр, Михайло Радуцький та інші; від «Голосу» – Інна Совсун, Ярослав Железняк, від «Європейської солідарності» – Яна Зінкевич тощо. Вони пишуть, що проєкт підготовлено з метою покращення якісної медичної освіти в Україні, шляхом реалізації права на надання медичної допомоги науково-педагогічними працівниками закладів вищої освіти (ЗВО).

Що пропонують народні обранці?

Автори пропонують внести зміни у такі закони: «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та «Про вищу освіту», а саме:

«У закладах охорони здоров'я з метою забезпечення освітнього процесу, медична допомога може надаватися науково-педагогічними працівниками ЗВО, які здійснюють підготовку кадрів у сфері охорони здоров’я, за умови, що вони мають сертифікат лікаря-спеціаліста та отримали погодження керівника закладу охорону здоров’я на надання медичної допомоги пацієнту».

Кабінет Міністрів визначає положення за якими здійснюється підготовка здобувачів у лікарнях. Участь у наданні всіх видів медичної допомоги, під керівництвом лікаря закладу охорони здоров'я, беруть лікарі-інтерни відповідно до положення затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

У закладах охорони здоров'я з метою забезпечення освітнього процесу вторинну, спеціалізовану, а також високоспеціалізовану медичну допомогу можуть надавати науково-педагогічні працівники ЗВО, які здійснюють підготовку кадрів у сфері охорони здоров’я, за умови, що вони мають сертифікат лікаря-спеціаліста та отримали погодження керівника закладу охорону здоров’я на надання медичної допомоги пацієнту. При цьому такі науково-педагогічні працівники також можуть бути лікуючим лікарем з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Також вводиться поняття «лікар (провізор) – інтерн» – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря (провізора) закладу охорони здоров'я та закріпленого за ним викладача кафедри ЗВО, що здійснює підготовку лікарів (провізорів) інтернів, та бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги або фармацевтичної діяльності, передбачених вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики.

Ситуація зараз

На сьогодні викладачі медичних вишів, які є лікарями, не можуть надавати медичну допомогу, якщо не працюють у конкретній лікарні. Автори зазначають, що на сьогодні лише у закладах вищої освіти, що підпорядковані МОЗ України, працює понад 8500 кафедральних співробітників і лише близько 1300 з таких мають законне право надавати медичну допомогу, оскільки працюють за сумісництвом у закладі охорони здоров'я.

Спостерігається ситуація, що лікарні часто відмовляються працевлаштовувати кафедральних співробітників, відповідно вони не мають права надавати медичну допомогу, а отже і не можуть забезпечити якісний освітній процес, зокрема практичну підготовку медичних кадрів. Тому вказані зміни пропонують надати право працівникам медичних ЗВО надавати медичну допомогу, не перебуваючи у трудових відносинах із лікарнею.

Автори сподіваються, що прийняття проєкту дозволить забезпечити покращення освітнього процесу у сфері охорони здоров’я, практику інтернів. А отже фаховість лікарів і загальний рівень здоров’я населення зростуть по всій Україні.

Читайте також
НАЗК пропонує карати суддів за ухвалення необґрунтованого рішення
Кримінал
Депутати не змогли відібрати ПДФО у місцевих рад
Політика
Тепер все, що вкрав, мусиш декларувати
Політика
Президент України дозволив громадянам не платити за новими тарифами
Економіка
Право народу на зброю ‒ негайно!
Опінії
Конґрес США може визнати РФ державою-агресором
Політика