Created with Sketch.

Вірменія розглядає призов жінок як частину військової реформи

24.01.2023, 14:26
Фото: google

Міністерство оборони Вірменії розробляє законопроект, який суттєво розширить роль жінок у збройних силах країни.

У той час як набір жінок мав би очевидну користь від збільшення лав армії на тлі ненадійної ситуації з безпекою у Вірменії, деякі експерти вказують на складність спроби забезпечити гендерну рівність у такому патріархальному середовищі.

Про таку ініціативу 11 січня 2023 року оголосив заступник міністра оборони Арман Саргсян.

"Приводом для такої ідеї стала активність жінок у питаннях, пов'язаних з обороною та безпекою. Міністерство оборони організувало курси зі стрільби для жінок, і результати приємно здивували керівництво оборонного відомства. Враховуючи ці та інші фактори, було вирішено почати обговорення відповідних законодавчих ініціатив», — сказав Саргсян журналістам, підкресливши, що служба жінок буде добровільною.

Зараз жінки служать у армії Вірменії лише за контрактом. У 2019 році вони становили 9,1% військовослужбовців контрактної служби. Після поразки Вірменії у 2020 році країна розпочала комплексну програму військової реформи.

Презентуючи свій п’ятирічний урядовий план на 2021-2026 роки, прем’єр-міністр Нікол Пашинян закликав до більшого залучення жінок до бойових підрозділів, підкресливши, що ця ініціатива «не має ідеологічної чи антиідеологічної основи, а зумовлена ​​виключно прагматичним розрахунком. Жінки складають більшість вірменського населення. Мета полягає в тому, щоб максимально використати цей потенціал».

Але майже через два роки не було прийнято загальної концепції реформування армії, і прогресу не було досягнуто, хоча в березні 2022 року Міноборони оголосило про створення жіночої стрілецької роти.

Інші компоненти реформи включають посилення резервних сил і послаблення обмежень на володіння зброєю для цивільних.

Процес трансформації армії гальмували періодичні зіткнення на кордоні з Азербайджаном. Найкривавіша сталася 13-15 вересня минулого року і забрала життя понад 300 військових з обох сторін.

Проблеми виникли і в процесі переоснащення армії. Прем'єр-міністр Пашинян публічно поскаржився на те, що Вірменія не отримує озброєння від союзників навіть після того, як воно було оплачено. Він не назвав конкретну державу, хоча було зрозуміло, що мова йде про росію, яка є найбільшим постачальником зброї для вірменської армії. Згідно зі звітом Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), 94% зброї, придбаної Вірменією з 2015 по 2019 рік, були вироблені в росії.

Читайте також
Команда Сирського проти ухилянтів: на фронті бракує 13 повноцінних бригад
Опінії
Мусимо воювати не кількістю, а умінням — фронтовик ЗСУ
Війна
Ставайте акціонерами та меценатами розпаду росії!
Опінії
Україна має залучати більше іноземних легіонерів для війни проти росії
Війна
Або воювати, або красти
Опінії
Замість формування нових, краще доукомплектувати наявні бригади ЗСУ
Війна