Created with Sketch.

Виробляєш молоко – можеш гнати самогонку

22.09.2020, 12:18
Фото: Google

"Слуги народу" взялися регламентувати самогоноваріння.

На сайті Верховної Ради опублікували законопроєкт №4127 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання деяких аспектів оподаткування самогоноваріння».

Ініціаторами є група народних депутатів від "Слуги народу" на чолі із головою комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів, яка хоче ліквідувати Пенсійний фонд та виступила за обмеження права на розмноження небагатих українців, Галиною Третьяковою.

Вони пишуть, що проєкт Закону спрямований на надання пільг при оподаткуванні фізичних осіб – підприємців зайнятими самогоноварінням за умови видобутку молочної сировини.

Що пропонують народні обранці?

Скандальновідома Третьякова та її колеги пропонують внести зміни до Податкового кодексу України.

Вони хочуть, аби податок справлявся за ставкою 0 гривень за 1 літр 100%-го спирту із самогону, за умови виготовлення фізичними особами-підприємцями, зайнятими самогоноварінням, молочної продукції з розрахунку не менше 1 тонни молочної сировини на місяць.

Також таким молочникам, які займаються самогоноварінням, може бути виданий податковий вексель (зобов’язання сплатити податок в певний термін).

Тобто, якщо умовний фермер продає молоко, йому надають податкову пільгу, а точніше знижку на самогоноваріння.

Який зв'язок між молочною галуззю і самогоноварінням?

Ми давно звикли, що «слуги народу» можуть поєднати непоєднуване, однак, як пише Третьякова у пояснювальній записці, мотиваційне внесення даного проєкту, в Україні відмічається постійне скорочення дійного поголів’я.

Так, у 2018 році нараховувалося 1, 967 млн корів, що на 43% менше, ніж у 2009 році. З них 76% ― 1,49 млн голів утримувалось в особистих селянських господарствах та ще 24% ― 0,47 млн голів ― на молочнотоварних фермах.

Сукупне річне виробництво молока торік склало 10,1 млн тонн, що на 15% менше, ніж у 2009. При цьому за підсумками минулого року галузь принесла країні завдяки експорту 317,5 млн доларів валютних надходжень. Окрім того, це ― 2,28 млрд гривень надходжень у вигляді податків.

За підсумками 2018 року, у молочній галузі України було зайнято 46 тисяч працівників, а це 12% від зайнятих у сільському господарстві. При цьому за обсягом виробництва молока Україна посідає 18 місце у світі.

Хоча за оцінками IFCN та Світового банку, з наявними ресурсами, потенціалом та за умов активного розвитку галузі Україна може увійти в ТОП-10 світових виробників.

Далі Третьякова пише, що українська молочна галузь у 2019 демонструє згортання (тобто коли до влади прийшли "слуги"). Так, загальна чисельність поголів’я скоротилася до 1,91 млн.

Окрім того, знижується і експорт вітчизняних молочних продуктів, натомість зростає імпорт. Так, постачання сиру зросло на 77%, вершкового масла на 46%, кисломолочних продуктів на 40%.

Зазначені тенденції продовжуються і в 2020 році. Можливі наслідки таких тенденцій: зниження бюджетних надходжень, втрата джерела валютної виручки, перетворення України з нетто-експортера в нетто-імпортера, втрата робочих місць та зниження соціальної стабільності на селі.

Внаслідок цього, Третьякова приходить до висновку, що молочникам треба дати пільги на самогоноваріння. При цьому вона зазначає, що «будь-яка господарська діяльність, яка має на меті отримання прибутку повинна підлягати оподаткуванню» (хто б сумнівався).

За рік при владі, від "слуг" лунало чимало крилатих висловів: вони пропонували продати собаку, аби заплатити комуналку, не народжувати бідним дітей, описували в переписці прямо в залі Верховної Ради корупційні схеми і так далі. Але очевидно, що вони живуть у зовсім іншому світі, не реальному від нас.

По селах самогон варять і продають його без всякої сплати податків. З цим намагався боротися царизм, радянська влада, але навіть вони були безсилі.

Тепер же прийшли "слуги", які замість того, аби розробляти дієві механізми підтримки фермерів (а це не лише податкові пільги, а й підтримка галузі, соціальні гарантії для жителів села. які в пошуках заробітків їдуть у містах, а останнім часом в Європу: збирати полуницю, працювати сантехніками і так далі), займаються писанням законів, аби просто і бездумно писати.

Читайте також
НАЗК пропонує карати суддів за ухвалення необґрунтованого рішення
Кримінал
Депутати не змогли відібрати ПДФО у місцевих рад
Політика
Тепер все, що вкрав, мусиш декларувати
Політика
Президент України дозволив громадянам не платити за новими тарифами
Економіка
Право народу на зброю ‒ негайно!
Опінії
Конґрес США може визнати РФ державою-агресором
Політика