Created with Sketch.

Влада продовжує закривати очі на бізнес російських олігархів в Україні

20.05.2022, 11:25
Михайло Воєводін, він же Міша Лужнецький

Французькі володіння російського «злодія в законі» Міші Лужнецького, який контролює частину критичної інфраструктури України

Поки державна влада України імітує бурхливу діяльність у боротьбі з російськими бізнесменами, котрі захопили значну частину економіки нашої країни, намагаючись згодувати суспільству дзвінкі рапорти про цю «боротьбу», суспільство саме взялося за справу.

Йдеться про групу російських політиків та бізнесменів, наближених до Кремля, які одночасно контролюють в Україні цілу бізнес-імперію – мережу готелів, банк, промислові підприємства та низку об'єктів критичної інфраструктури – обленерго.

Цю групу в нашій країні представляють три громадяни РФ – Олександр Бабаков, Євген Гінер та Михайло Воєводін. Ще минулого року суспільство дивувалося, чому лідер цієї групи, Михайло Воєводін, він же Міша Лужнецький, не потрапив у списки санкцій РНБО в рамках так званого «антизлодійського закону», яким дуже хвалилася влада.

Журналісти, крім подиву щодо такої сліпоти щодо Воєводина-Лужнецького, підказували владі деякі схеми його бізнесу, структуру активів та заховані об'єкти власності, на які влада мала накласти арешт та конфіскувати на користь держави. Але всі ці підказки ніхто не помічав.

З початком війни питання діяльності російського злодія в законі Миші Лужнецького в Україні тільки стало актуальнішим, але влада так само вперто зберігала мовчання і вдавала, що нічого не помічає.

Але журналісти-розслідувачі робили за владу її роботу та виявили ще один об'єкт, що належить Михайлу Воєводіну-Лужніцькому, про який досі ніхто не підозрював.

На сході Франції, всього за кілометр від кордону зі Швейцарією, розташоване шикарне шато з басейном та стайнею.

Для придбання та експлуатації цього майна у 2000 році було створено компанію SCI Ferme de Nuchon. 1% частки цієї фірми належить люксембурзькій Financiere Chiron SA, а 99% – Наталі Юріївні Селівановій. Вона ж є керівницею французької SCI Ferme de Nuchon. Наталія Селіванова – це цивільна дружина Михайла Воєводіна.

В Україні Воєводін-Лужнецький є одним із власників 8 обленерго, 2 столичних торгових центри, банку, 17 готелів (серед яких «Русь», «Прем'єр-палац» та «Славутич»), «Дніпроспецсталь» та 20% частки у феросплавному холдингу групи "Приват".

Проте цим скромним списком володіння Лужнецького-Воєводина, звісно, ​​не обмежуються – більшість його активів записано на підставних осіб. Знахідка журналістів тому яскраве підтвердження.

Цивільна дружина Воєводіна також має частку у французькій фірмі – у SCI Du Jardin Alpin їй належить 1%. Ця компанія створена в 1999 році "для придбання нерухомості", розташованої за адресою Arcs 1800 73700 Bourg-Saint-Maurice - це гірськолижний курорт на південному сході Франції.

Гугл-карти показують, що за цією адресою знаходиться готель Belambra Clubs L'Hôtel du Golf. 99% частки у фірмі SCI Du Jardin Alpin належить британській Harecourt Services Limited. Власником якої є Вадим Гінер – син Євгена Гінера – президента ФК «ЦСКА» та партнера «Ростех» по компанії «Технопромеспорт».

Щодо Михайла Воєводіна, то Інтерполом він давно внесений до списку російських злодіїв у законі під ім'ям Misha Luzhnetskiy:

Однак це не завадило 28 жовтня 2020 року Окружному адміністративному суду Києва ухвалити рішення, яким уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора зобов'язали надати вказівки представникам Національної поліції та Служби Безпеки щодо закриття оперативно-розшукової та контррозвідувальних справ, а також скасування рішень про заборону в'їзду Михайлу Воєводіну.

З того часу минуло майже два роки, почалася повномасштабна війна, влада України голосно декларує конфіскацію активів російського бізнесу в нашій країні. Але щодо активів «лужниківського» угруповання, до якого належать Олександр Бабаков, Євген Гінер та Михайло Воєводін, нічого не змінилося.

Залишається надія на французів та швейцарців, де є нові володіння Миші Лужнецького. Щодо України, то, крім заяви прокурора Офісу генпрокурора Романа Туліна про те, що «Державне бюро розслідувань розслідує кримінальне провадження щодо фінансово-промислової групи, пов'язаної з Олександром Бабаковим та його партнерами», нічого не відбувається. За словами того ж Туліна, «є слідча версія, що група громадян російської федерації, наближених до керівництва країни-агресора, придбала на території України активи критичної інфраструктури та інші комерційні об'єкти шляхом вчинення тих чи інших угод та махінацій».

Що ж – сподіватимемося, що інформація про французькі володіння представників «Лужніковської» ОЗУ не пройде повз очі слідчих ДБР. І вони будуть конфісковані на користь держави Україна, яка зараз втрачає мільярди доларів від дій росії, завдяки правлячому режиму якої «лужниківські» і змогли придбати всі свої активи.

Автор : Олег Бойко

ДЖЕРЕЛО


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що НБУ виділив 5,3 мільярда гривень на рефінансування "Альфа Банку", який належить московитським олігархам.

Ба більше, проти власників "Альфа Банку" Україною не було введено санкцій, хоча інші країни це давно зробили.

За інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією.

Ми не можемо логічно пояснити приязне ставлення влади до московитських олігархів, котрі отримали чудовий прихисток в Україні. Можливо питання тут не в логіці ?

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика