Created with Sketch.

Влада Риґи «українізувала» Пушкіна, Полтава ж пасе задніх

03.06.2023, 16:09
Фото: Останній Бастіон

Трубадур російської імперії, який насміхався з української культури та особисто з гетьмана Івана Мазепи, поступово йде на цвинтар історії.

Відповідний фотозвіт з одного із парків латвійської столиці оприлюднив міський голова Мартіньш Стакіс, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, бронзову статую російському ефіопу Алєксандру Пушкіну у повний розмір мали демонтувати ще місяць тому 7 травня, але мер Риґи змінив дату, аби не збирати натовп розгніваних московитів.

«Цей пам'ятник був незаконно встановлений за негласною згодою моїх попередників у 2009 році. Довгий час патріоти та громадськість вимагала прибрати його, що свідомо ігнорувалося. Тепер же пам'ятник перебуватиме у музеї», – прокоментував ситуацію Мартіньш Стакіс.

Окремо мер латвійської столиці додав, що правоохоронці знали про провокації представників російськомовної громади з-поміж так званих негромадян на захист Пушкіна, тож демонтаж відбувся на тижні рано-вранці, коли борці за "русскій мір" ще спали.

Власне, московити та ті, хто затято намагається зберегти їхню культурно-історичну присутність в Європі у цілому та Україні зокрема, згадує про Пушкіна, Толстого чи Достоєвського виключно за якимись своїми "святами", перетворивши трубадура імперії на символічний карґо-культ, передаваний із покоління у покоління.

Радимо депутатам Полтавської міської ради, чиновникам і комунальникам наслідувати наочний приклад латвійців, прибравши нарешті з березового скверу російського боввана, який люто ненавидів Україну й українців.

Натомість "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що чиновникам, депутатам і більшості громадянам слід перш за все переосмислити вітчизняну історію, але аж ніяк не робити поспішних помилок.

Читайте також
Прокуратура Кропивниччини обіцяє захистити свідків героїчного минулого
Кримінал
Фальсифікація історії як загроза національній безпеці
Історія
$1 млн тому, хто розшифрує давні таблички часів Харапської цивілізації
Історія
Норвезькі археологи розкопали прядку зі свастям
Історія
Алістер Кроулі та українське питання
Книги
В Анталії, ймовірно, виявлено саркофаг Миколи Чудотворця
Історія