Created with Sketch.

Вороги України бояться історичної правди

06.06.2021, 14:04
Фото: Таймер

На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків, українське самопізнання непотрібне і навіть шкідливе для сучасності.

"Переписування історії" – словосполучення, яке неодноразово чув від депутатів чи журналістів, які засуджували українську політику національної пам'яті. У відповідь повторював: ми не переписуємо свою історію, ми щойно намагаємося писати її.

Написати історію України не з точки зору сусідів, а – так би мовити – від першої особи. Написати українську історію саме як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось.

Такий підхід не подобається тим нашим сусідам, які вже написали для нас/замість нас/без нас цю історію. Вони самі визначили наших героїв, зрадників, ключові та другорядні події.

З їхньої точки зори – наше самопізнання непотрібне і навіть шкідливе. З нашої – неминуче і необхідне.

Відкриття архівів КГБ робить можливим написання історії України "від першої особи", надаючи безліч раніше прихованих матеріалів про події нашого минулого.

І не лише: ці документи свідчать як, ким і для чого спотворювалося українське минуле колись. Вони пояснюють як, хто і для чого намагається це робити сьогодні, звинувачуючи нас у "переписуванні".

Читайте також
У Кременчуці увічнять пам'ять п'ятьох полеглих захисників України
Полтава
У селі на Полтавщині відкрили Алею Героїв України
Полтава
10 років тому загинув Геннадій Біліченко
Війна
Ефект Хіросіми
Життя
У Карлівській громаді триває українізація топонімів
Полтава
8 березня 1980 року народився Ярослав Журавель
Війна