Created with Sketch.

Як ми свідомо втратили Слобідську Україну

18.03.2023, 19:04
Фото: Facebook

Керівництво "Укрзалізниці" використало громадян, які не знають свого минулого. Навіть війна не навчила українців берегти пам'ять.

Днями оприлюднили результати голосування по новій назві Південної залізниці у додатку "Дія". Всім охочим проголосувати запропонували 4 варіанти: Харківська, Слобожанська, Слобідська та Східна залізниця.

Виграв варіант "Харківська"! Мені дуже прикро, що результат наперед містив маніпуляцію.

По-перше, присутність двох однакових назв "Слобожанська" та "Слобідська". Це розділило голоси опитуваних, які мали проголосувати за одну з однакових назв.

Загалом назви "Слобожанська" та "Слобідська" набрали 33,96% – тобто, третину. Окремо це було 27,28 та 6,68%.

Безперечно, коли дивишся на варіант, що виграв ("Харківська"), то відсоток переможця – 39% - видається репрезентативнішим ("Східна" набрала 27,03%). Але, це маніпуляція.

По-друге, варіант "Харківська" стоїть першим. А у правилах етики, якщо перша назва не є рекомендованою, то слід назви подавати за абеткою.

Я не проти назви "Харківська залізниця", але ХОЧУ ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ВЕЛИКУ ВТРАТУ ДЛЯ УКРАЇНИ!

В Україні є багато назв, які фіксують старовинні українські назви, чим підкреслюють нашу історичну спадщину. Зокрема, у нас не Луцька область, а Волинська – на честь могутнього історичного регіону, яким сьогодні Волинська область не обмежується.

Є місто Новгород-Сіверський, хоча і не має іншого тезки "Новгорода", але зберіг назву старовинної землі "Сіверщина". Є місто Кам'янець-Подільський зберігає назву історичного регіону "Поділля".

Один із потужних українських історичних регіонів мав назву Слобожанщина / Слобідська Україна. На моє переконання, якби ми отримали назву залізниці "Слобідська" чи "Слобожанська" – ми б зафіксували серед населення назву цієї важливої історичної землі, яка дала нам 5 козацьких слобідських полків.

А яка ж з цих назв була б актуальнішою? – Відповідь дає історія.

На 16-й день (увага!) проголошення Української Держави на чолі із Гетьманом всієї України Павлом Скоропадським "Південна залізниця" була перейменована на "Слобідську залізницю". На 16-й день, а не 32 рік незалежності було викинуто назву, яка орієнтувала подорожуючих, що це залізниця Південної Росії "Юго-Западного края".

Разом із тим – акцентую: Слобідська Україна – це етнічний український регіон. Це частина якого була відшматована від України у часи більшовицької окупації 1920-х років.

Мабуть, краще, з урахуванням відновлення назви та з огляду на збереження історичних назв України "Південну залізницю", враховуючи значну підтримку під час голосування перейменувати на "Слобідську залізницю". Це відновлення історичної справедливості.

Читайте також
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
ТЦК і СП не здатні виконувати покладені на них обов'язки
Опінії
Глобинська рада цурається українізації топоніміки
Полтава
Знищення Трипільської ТЕС: до чого тут Зе-влада?
Опінії
Українофобська секта «АллатРа» досі легальна завдяки СБУ
Опінії
Диканська селищна рада свідомо приховує від громади проєкти та ухвали рішень
Полтава