Created with Sketch.

Як Олег Татаров краде активи Медведчука

12.09.2023, 08:20

Держава недоарештувала низку активів Медведчука – їх одразу ж переписали на нових власників

Низка компаній, які, відповідно до судових ухвал, мали б знаходитися під арештом через знайдені в них слідством частки підозрюваного у держзраді екснардепа Віктора Медведчука встигли вже декілька разів змінити власників.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Пов’язана з Медведчуком кіпрська структура Pilawer Limited стала співвласницею трьох київських компаній – “Академ-Клуб”, “Осокорки-7” і “Орєст” (в “Орєсті” не напряму, а через “Осокорки-7” – ред.) у 2019-му році. Ці фірми мають довгострокові договори оренди на великі, загальною площею у понад 40 гектарів, земельні ділянки на київських Осокорках, прямо на березі Дніпра і тоді низка ЗМІ одразу заявили, що оточення Медведчука почало “заходити” на будівельний ринок міста.

Pilawer спочатку асоціювали з соратником Медведчука Тарасом Козаком, згодом же міжнародна група розслідувачів по суті довела, що компанію контролює саме він. Контроль цей Козак, як і в більшості інших активів, здійснював найімовірніше в інтересах Медведчука.

Натомість юристи, які представляли його інтереси привели журналістів до оточення вже згаданого Вадима Столара, з чого можна зробити висновок, що останній можливо намагався отримати частки колишнього партнера у власність.

Втім, Білявський пробув в компаніях недовго і вже з грудня 2022-го структура знову почала змінюватися. “Академ-Клубом” повністю заволодів Петрос Тограмаджян з Болгарії, “викинувши” звідти і Білявського, і пов’язану зі Столаром кіпрську компанію. В “Осокорки-7” замість Білявського “зайшов” Вадим Іванов з Риги, а частки Міщенка і Константіновського лишилися за ними. В “Орєсті” зміни відбулися дещо пізніше, але в результаті його на себе записав вже згаданий Міщенко.

Журналістам не вдалося знайти інформацію про Іванова, натомість Петрос Тограмаджян, за повідомленням болгарських ЗМІ, є колишнім місцевим кримінальним авторитетом. Ймовірність того, що ця людина могла б зацікавитися київським будівельним ринком дуже мізерна.

Всі реєстраційні дії по всім трьом компаніям виконувалися однією і тією ж нотаріусом з Києва, відтак уявити собі ситуацію, коли Іванов з Риги, Тограмаджян з Бургаса та Міщенко з Києва в один і той самий період випадково скористалися послугами одного нотаріуса задля переоформлення споріднених фірм – неможливо. Це наштовхнуло журналістів на думку про те, що Міщенко і може бути причетний до всіх маніпуляцій з переписуванням компаній.

В розмові з журналістами Міщенко не спростував своєї причетності, як і той факт, що держава “недоарештувала” пов’язані з Медведчуком компанії.

Міщенка журналісти раніше вже згадували в контексті історій про компанію “Укрбуд” та нинішнього заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Коли власник “Укрбуду” Максим Микитась потрапив за грати та фактично втратив контроль над компанією, з “Укрбуду” почали потроху виводити активи, зокрема й нерухомість поблизу “Академмістечка” в Києві, яку записали на новостворену фірму “Дейрінг Капітал”. Її співвласниками були вже колишній тесть Олега Татарова та Людмила Міщенко з тимчасово окупованого Донецька, яка виявилася партнеркою Валерія Міщенка (попри однакові прізвища вони не є родичами – ред.) вже в його бізнесі. Окрім цього виявилося, що “Дейрінг Капітал” зареєстрували в будинку на Антоновича, 131 в Києві, де також прописана і одна з компаній Міщенка, і де сам Татаров та члени його родини володіють низкою об’єктів нерухомості.

За КПК України ухвалу суду про арешт майна мають виконувати слідчі чи прокурори негайно. Відповідно, це вони мали б з ухвалою звернутися до реєстратора, який би і вніс в державний реєстр інформацію, яка б зробила неможливим подальші зміни у фірмах. У випадку з “Академ-Клубом”, “Осокорками-7” та “Орєстом” цього не зробили ні прокурори, ні слідчі Державного бюро розслідувань, які і займалися справами.

На запити журналістів у ДБР відповіли відмовою у наданні інформації (а відтак і пояснень), у Офісі Генерального прокурора подовжили термін відповіді до 20 днів, але натякнули, що ця інформація може не бути публічною.

Читайте також
САП просить конфіскувати будинок і землю голови села на Закарпатті
Кримінал
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика