Немає глибинної корупції, відповідно, немає і корупціонерів. З реєстру корупціонерів пропонується видалити 40 тисяч із 46 тисяч осіб
"Законопроєктом, який погоджений правоохоронним комітетом Верховної Ради, пропонується видалити з реєстру корупціонерів приблизно 40 тисяч осіб з загальної кількості 45 тисяч осіб.
І приховати від громадян дані про осіб, які вчинили корупційні і пов’язані з корупцією правопорушення.
Для прикладу, останній з народних депутатів, який туди був внесений до реєстру корупціонерів, це пан Гунько. Особливий цинізм в тому, що ця пропозиція Міністерства юстиції була за день до затримання пана Гунька внесена урядом, всупереч положенню регламенту до Верховної Ради. Це небезпечні речі насправді", - зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.
Як зазначив Новіков, це ініціатива уряду та Міністерства юстиції.
Понад 46 тисяч українців наразі внесено до Реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
На порталі зазначено, що загалом у Реєстрі 46 561 запис, із них 15 137 належать до кримінальних правопорушень, 29 397 - адміністративних і 1 966 - дисциплінарних. Натомість без значення категорії справи (додані до 2019 року) внесено 64 особи.
Тому доступ до даних було відновлено з урахуванням безпекових аспектів. Тобто в Реєстрі не відображаються дані щодо місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення.
Учора Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який передбачає покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій на суму більше 1,3 мільйона гривень.
За словами Железняка, проект підтримали 305 депутатів.
Він розповів, що в закон була внесена поправка №25, яка дозволяє уникнути покарання, "якщо на 1,3 млн грн забув задекларувати майно". Вона набрала 250 голосів і була врахована.