Created with Sketch.

Якщо США «проковтне» ультиматум РФ, це означатиме капітуляцію Заходу

18.12.2021, 12:15
Фото: bastion.tv

Запропонований Кремлем агресивний діалог із Вашинґтоном і Брюсселем ставить хрест на системі колективної безпеки в Європі.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав директор Аґентства з реформування сектору безпеки, генерал-майор запасу Служби безпеки України ​Віктор Ягун.

За його словами, 2 документи щодо не розширення НАТО, передані путінськими дипломатами західним колегам, – витримані у цілком совєцькій стилістиці, яка наближається до ультимативної.

«З одного боку, Кремль висунув пряму вимогу до США, влада яких мусить "зобов'язатися виключити подальше розширення Організації Північноатлантичного договору у східному напрямку", з іншого – фактично закликав відмовитися від прийняття до Альянсу держав, які раніше входили до Союзу Совєцьких Соціалістичних Республік. Далі – більше: у документі, який передбачається підписанням із НАТО, викладені майбутні зобов'язання "виключити подальше розширення, у тому числі приєднання України, а також інших держав, відмова від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії". Окремо вказується на необхідність обмеження діяльності, яка може бути сприйнята як загрозлива для безпеки РФ», – зауважив Віктор Ягун у себе на Facebook.

Водночас генерал-майор запасу СБУ стверджує, все викладене повністю відбиває імперську позицію та претензії хворого на колоніалізм Кремля, які висловлювалися давно, але особливо інтенсивно в останні кілька тижнів.

«Питання цілепокладання: навіщо запропоновано такий документ? Неможливо уявити не лише прийняття його західними візаві, а й навіть початок якогось діалогу на цій основі. З точки зору США і НАТО це означало б капітуляцію перед Москвою, що політично неприйнятно, та й не зовсім ясно, чому раптом – у Вашинґтоні та європейських столицях не бачать гострої причини йти на такі революційні зміни щодо перегляду системи європейської безпеки, що склалася після Холодної війни. Простіше кажучи, нема достатньої загрози. У Москві це, мабуть, розуміють. Може бути й інша мета – отримати відмову, щоби розв'язати руки для дій щодо перегляду теперішньої системи відносин, які у Кремлі вважають за доцільне», – підсумував Віктор Ягун.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", міністри закордонних справ і оборони країн-членів Європейського союзу підготували проєкт документу "Стратегічний компас" по стримуванню РФ.

Читайте також
Німеччина виступає проти використання активів Кремля для допомоги Україні
Політика
Чи стане Вікторія Спартц лобісткою інтересів України?
Опінії
Дональд Трамп заявив про необхідність посилити підтримку України
Політика
Світ відхрещується від війни в Україні
Війна
Сьогодні ПАРЄ голосуватиме за вступ Косово в Раду Європи
Світ
ПАРЄ не визнала легітимність кремлівського бункерного щура владіміра путіна
Політика