ЄС підготував власну стратегію стримування РФ

СВІТ
17.11.2021, 13:29
ЄС підготував власну стратегію стримування РФ

Міністри закордонних справ і оборони країн-членів Європейського союзу підготували проєкт документу "Стратегічний компас".

Відповідний офіційний звіт виклала канцелярія на сайті Європейського парламенту, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Головна увага документа зосереджена на темі агресивної російської зовнішньої та енергетичної політики, а також довгостроковій стратегії ЄС щодо поведінки РФ.

Остаточне схвалення вказаного тексту відбудеться не пізніше березня 2022 року, проте на тепер відомі спільні позиції міністрів європейських країн, які можна коротко розподілити таким чином:

  1. Агресивні дії РФ, зусилля щодо підриву інтересів ЄС через регіональні конфлікти, кібератаки та дезінформація – це реальність, відтак Брюссель визнав, що Москва повернулася до політики сили, на яку необхідно вчасно реагувати;
  2. Попри агресію та прагнення розширення впливу, ЄС намагатиметься продовжувати співпрацювати з РФ в окремих питаннях, які мають спільний пріоритет (скажімо, кліматичні зміни – прим. ред.);
  3. Російську окупацію Криму та агресію на Сході України названо вододілом у відносинах із Кремлем, який вже розширює поточну зону гібридного протистояння з Заходом (так звана "мігрантська" криза на білорусько-польському кордоні, втручання у внутрішні справи кавказьких і балканських держав – прим. ред.);
  4. Передбачено створення загальноєвропейських сил швидкого реагування до 2025 року чисельністю 5000 бійців, що мають стати альтернативою загонам НАТО на континенті.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", США та ЄС стурбовані новим кількісним зростанням військ РФ біля кордонів з Україною у Ростовській, Воронезькій і Курській областях.

Читайте також:
Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.
19 січня, 12:29
Британія надасть Україні протитанкове озброєння
17 січня, 21:20
Українська комбінаторика Кремля проста: показово імітувати загрозу нападу зовні для прихованої підготовки дестабілізації зсередини.
15 січня, 14:53
РФ і КНР свідомо заблокували міжнародний пакет санкцій проти недемократичного військового уряду Республіки Малі.
13 січня, 08:27
Офіційний Пекін назвав народне повстання у Казахстані "кольоровою революцією", організованою за гроші Заходу.
08 січня, 08:09
Що пишуть світові ЗМІ щодо ризиків вторгнення в Україну на тлі «антиядерної» заяви п’яти країн
06 січня, 15:25