Created with Sketch.

Японія прийняла танкер із російською нафтою

06 травня, 13:05

Це відбулося вперше з часу блокування Ормузької протоки.

Танкер, завантажений російською сирою нафтою, пришвартувався до пірсу на заході Японії. Це перший імпорт російської нафти до Японії з моменту блокування Ормузької протоки.

Про це повідомили Japan Times та Japan Today.

Компанія Taiyo Oil придбала сиру нафту на запит міністерства торгівлі Японії. Там пояснили, що Японія має обмежені ресурси й значною мірою залежить від імпорту сирої нафти з Близького Сходу, тож на тлі блокади активізує зусилля щодо диверсифікації поставок.

Нафта, мовляв, надходила з проєкту розробки «Сахалін-2» на Далекосхідному регіоні росії, який не підпадає під дію західних санкцій проти росії через вторгнення в Україну.

Сиру нафту перероблятимуть на бензин та інші нафтопродукти на заводі Taiyo Oil у місті Імабарі, префектура Ехіме.

Прем'єр-міністерка Японії Санае Такаїчі заявляла, що глобальний дефіцит нафти має «величезний вплив» на Азійсько-Тихоокеанський регіон. Приблизно п’ята частина світового експорту нафти проходить через Ормузьку протоку, яка залишається заблокованою на тлі війни на Близькому Сході.

Це призвело до різкого зростання цін і попиту. США видало ліцензії з тимчасовим дозволом продажу російської сирої нафти й нафтопродуктів, попри запроваджені санкції. А ЄС відкладав пропозицію щодо повної відмови від російської нафти.

Читайте також
Закрита модель БпЛА
Війна
Справа про неякісні міни на 3 мільярди
Кримінал
Без мобілізованих солдатів бізнес-модель Касьянова не працює
Опінії
Не буряти, а свої...
Позиція
Індія зробила несподіване зізнання про російську нафту та згадала США
Політика
Ігри зброярів
Війна