Created with Sketch.

Єврокомісія повідомила український уряд про наслідки зменшення повноважень НАБУ

вчора, 18:26

Цей крок матиме серйозні наслідки для всього переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

На цей час офіційне визнання відкату у «кандидатських реформах» з боку ЄС звучало лише щодо Сакартвело.

У відповідь на антидемократичний поворот у Тбілісі Брюссель заморозив взаємодію із Сакартвело у процесі вступу. Також Марта Кос нагадала про такий наслідок.

«Європейській правді» стало відомо про зміст переговорів єврокомісарки з питань розширення ЄС Марти Кос із новим віцепрем’єром з євроінтеграції Тарасом Качкою щодо скорочення повноважень антикорупційних органів.

22 липня Кос повідомила українському колезі, що Єврокомісія тверда у своїх висновках щодо закону № 12414: він не лише перешкоджає незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), але й суперечить зобов’язанням, визначеним у Дорожніх картах, про які Київ і Брюссель домовилися в межах підготовки до переговорів.

За словами Кос, Євросоюз також розглядає ухвалення цього закону «як відкат у виконанні семи рекомендацій ЄК, які були умовою кандидатського статусу України».

На цей час офіційне визнання відкату у «кандидатських реформах» з боку ЄС звучало лише щодо Сакартвело. У відповідь на антидемократичний розворот у Тбілісі Брюссель заморозив взаємодію із Сакартвело у процесі вступу.

Тож Марта Кос нагадала Качці про такий наслідок.

«Цей крок матиме серйозні наслідки для всього переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. Уже зараз держави-члени висловлюють зауваження, що правильним кроком було не поспішати з відкриттям кластера 1», – повідомила вона.

Усі інші співрозмовники у ЄС, з якими «ЄвроПравда» спілкувалася ще до підписання закону, доходять до того ж висновку: у разі якщо Володимир Зеленський підпише закон (що він уже зробив), це означатиме заморожування процесу вступу України до ЄС.

Можливо, скринінг останнього кластера і буде завершений, але відкриття змістовних переговорів про вступ – неможливе.

Міністерство закордонних справ Швеції відреагувало на обмеження незалежності антикорупційних органів — Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) — в Україні.

Про це зовнішньополітичне відомство країни повідомило у соцмережі «Х».

У МЗС Швеції заявили, що закон, ухвалений в Україні вчора, «викликає серйозну стурбованість щодо незалежності антикорупційних інститутів України».

«За останнє десятиліття Україна досягла значного прогресу в боротьбі з корупцією, і надзвичайно важливо не відступати від обраного курсу», — підкреслили у МЗС країни.

У Швеції запевнили, що країна залишається надійним партнером України у проведенні реформ.

Читайте також
П’ять країн ЄС закликали переглянути умови торгівлі з Україною, щоб «захистити своїх фермерів»
Політика
ЄС формує екстрені запаси на випадок атак та криз
Світ
Саміт ЄС через Угорщину не зміг ухвалити спільну заяву на підтримку України
Політика
Повна відмова від нафти і газу з рф
Політика
ЄС запропонував Словаччині альтернативу російському газу
Політика
Євросоюз припинив обговорення конфіскації заморожених російських активів, - DW
Політика