Created with Sketch.

З російського полону звільнено 215 українських полонених

22.09.2022, 10:20

У Чернігівській області відбувся обмін полоненими, в межах якого Україна повернула з російського полону низку захисників Маріуполя

Загалом у рамках цього обміну звільнено 215 осіб, з них 124 – офіцери.

Командир полку “Азов” Денис Прокопенко “Редіс”, його заступник Святослав Паламар (“Калина”), в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський “Волина”, полковник Нацгвардії Денис Шлега та Олег Хоменко перебуватимуть у Туреччині під особистим протекторатом Ердогана та в комфортних умовах.

В. о. голови СБУ Василь Малюк повідомив, що “безпосередньо СБУ обміняно 200 громадян України на Медведчука”.

“Медведчук – це не просто кум Путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник”, – наголосив очільник Служби безпеки, запевнивши, що до обміну Медведчук дав усі необхідні слідству покази.

П’ятьох супергероїв (командирів), за словами Малюка, обміняли на 55 російських військовополонених.

Цей обмін вочевидь був частиною ширших домовленостей, включно зі звільненням полонених іноземців, яких московія раніше передала в Саудівську Аравію за посередництва аравійського кронпринца.

Видання Reuters повідомило, що переговори зі звільнення полонених проводив наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман.

Він підтримував прямий зв’язок з Україною та Росією.

Серед звільнених полонених – п’ятеро громадян Великої Британії, двоє – Сполучених Штатів та по одному з Марокко, Швеції та Хорватії.

Відтак десятеро звільнених з полону – іноземці, що прибули літаком до Ер-Ріяда. Серед них є троє іноземних добровольців, засуджених до страти у так званій “ДНР”: британці Шон Піннер та Ейден Аслін, а також громадянин Марокко Саадун Брагім.

Із полону відпустили:

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими опублікував список усіх 215 українських захисників та захисниць, включно з іноземцями, які звільнені в рамках великого обміну пізно ввечері 22 вересня.

Серед українських воїнів, яких вдалося визволити з полону держави-агресора, — три Герої України: Денис Прокопенко “Редіс”, командир полку НГУ “Азов”, Євгеній Бова, командир 1-го окремого батальйону морської піхоти; Лев Пашко, командир роти “Азову”.

Серед звільнених — військовослужбовці НГУ, ВМС ЗС України, Сухопутних військ ЗСУ, ТрО ЗСУ, Держприкордонслужби, Нацполіції, СБУ, Держмитслужби та Державної спецслужби транспорту, а також двоє цивільних.

124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 — до рядового й сержантського складу.

“Цей обмін є найбільшим з 24 лютого. На звільнених захисників та захисниць чекає процес реабілітації, адаптації, відновлення та лікування”, – сказано в повідомленні координаційного штабу.

Обмін полоненими прокоментувала пресслужба полку "Азов".

Читайте також
У розвідці підтвердили, що сьогодні мав відбутися обмін полоненими
Війна
Великий Великодній обмін
Війна
Україна повернула 130 своїх захисників, – Генштаб
Війна
Розвідка назвала кількість окупантів, готових здатися у полон
Війна
Що потрібно робити з полоненими орками ?
Війна
Зі щитом, але це не точно ... (продовження)
Опінії