Created with Sketch.

Західний бізнес в Україні вирішив перестрахуватися через нові ризики

13 січня, 08:25
Фото: Reuters

Іноземні підприємці не лякаються російської окупації, зокрема східних і південних областей. Для них загроза — ракетно-дронові удари.

Як сповістило видання Reuters, брокерська компанія «McGill & Partners» уже запустила програму перестрахування воєнних ризиків для комерційної нерухомості в Україні. Зі слів іноземних підприємців, це перша подібна ініціатива, починаючи від 24 лютого 2022 року.

Українські компанії постали перед труднощами в отриманні страховки після повномасштабного осійського вторгнення, оскільки західні фірми, які забезпечують страховий захист, запровадили винятки для України. «McGill & Partners» наразі співпрацює із вітчизняною страховою компанією «ARX».

Обидві фірми разом надають до $50 мільйонів за кожним полісом страхування комерційної нерухомості із перестрахуванням від фірм у Лондоні, включаючи синдикати «Lloyd's of London». Це дуже важливо, особливо на тлі зростання кількості російських повітряних атак.

Тим часом компанія «Fortune Guard», яка займається страховими технологіями, використовуватиме офіційні дані про випущені снаряди територією України для оцінки ймовірності воєнних збитків. Згідно із заявою «McGill & Partners», страхове покриття буде доступне для об'єктів, що знаходяться на відстані понад 100 км від лінії фронту.

«Ми ніколи не вважали справедливим повне вилучення всієї території України зі своєї страхової мапи ризиків, тому що воєнна загроза на Заході країни не така, як на Сході. Зараз ми орієнтуємося на ті області, які ближче до кордону ЄС, а також на Києві, бо це раціонально», — пояснили у відділі кризового управління «McGill & Partners».

Станом на січень 2025 року вже 7 лондонських компаній погодилися надати страхове покриття у рамках вказаної програми підтримки. Додаткове фінансування на це виділили в Європейському банку реконструкції та розвитку та Міжнародній фінансовій корпорації розвитку зі США.

Крім того, як раніше повідомляла медыаагенцыя «Останній Бастіон», підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду. Поразка Києва у війні коштуватиме Вашинґтону дорожче, ніж допомога, тож адміністрації президента Дональда Трампа є над чим поміркувати.

Читайте також
Полтавець знищив ворожий бліндаж на першому ж бойовому виході
Війна
Європа може направити в Україну війська чисельністю від 50 до 200 тисяч солдатів
Війна
Чому в рф працюють аеропорти?
Опінії
Що здобула і що втратила росія за десять років війни?
Опінії
Український снайпер знищив окупанта на відстані 2069 метрів
Війна
Не Сирія. Мета путіна — Україна
Війна