Обласна рада дозволила створити нові об'єкти для охорони червонокнижних рослин. На Полтавщині про подібний крок годі й мріяти.
Таку заяву зробили співробітники Київського еколого-культурного центру, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що депутати погодилися взяти на облік земельні ділянки, де природоохоронці виявили низку червонокнижних рослин, яких загрожували аграрії.
Важливо наголосити на тому, що більшість угідь, де зростають рідкісні представники флори, вказали самі жителі Житомирщини. Тепер в області постануть нові ботанічні пам'ятки природи місцевого значення:
- «Орхідейне болото» у селі Кожухівка (у межах Коростенської громади) для охорони любки дволистої.
- «Булатка» у Меленівському лісництві (на балансі Державного підприємства «Коростенський лісгосп» для охорони червонокнижної рослини булатки червоної.
- «Квітучий берег» у селі Колодязьки (у межах Глибочицької громади) для охорони сна чорніючого.
- «Орхідейний берег» у селі Бистрик (у межах Райгородецької громади) для охорони пальчатокорінника м'ясочервоного.
- «Коростенські орхідеї» поблизу міста Коростень для охорони любки дволистої та пальчатокорінника м'ясочервоного.
- «Орхідеї зозульки» у селі Корощине (у межах Олевської громади) для охорони пальчатокорінника м'ясочервоного.
- «Княжа гора» поблизу села Вільха (у межах Романівської громади) для охорони плавуна щитолистого.
- «Орхідейни куточок» у Бірвінківському лісництві (на балансі Держпідприємства «Малинський лісгосп») для охорони любки дволистої.
Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, як ще не встигли далеко відігнати путіна від Києва, як нашвидкуруч засноване у Переяславі ТОВ «ФРАНКО СЕНД» взялося під виглядом видобутку піску знищити безцінну історичну пам'ятку. Мова про Трахтемирівські гори.