Created with Sketch.

Зберегти для нащадків: на Полтавщині родини поповнюють музейні фонди

21 січня, 08:48

Поки загарбники спільно із колаборантами нищать культурне надбання українців, у Диканьці триває зовсім інший процес. Там шанують минуле.

Відповідними кадрами з поповнення фондової колекції поділилася пресслужба Диканського історико-краєзнавчого музею імені Д.М. Гармаша. Зазначається, що небайдужі мешканці Полтавського району передали з сімейних скринь справжні артефакти минулого і позаминулого століть.

Днями музейники отримали від родини Новікових новий експонат — кóшель (сумка виконана технікою перехресного плетіння, пофарбована у коричневий колір). Це чотирикутний «ящик», що складається з двох частин, куди прикріпляли 4 лубні петлі й протягували мотузку для носіння.

Жителі Диканської громади Н. Личко, В. Маценко, Л. Бойко і Т. Оніпко віддали на збереження для нащадків спадщину своїх предків: домоткане рядно, вишиті рушники, жіночу сорочку, завіски на двері. Музейники неабияк зраділи отриманим дарункам, які дихають історією.

Насамкінець медіаагенція Останній Бастіон нагадує читачам, як нещодавно вітчизняні етнографи знайшли у книзі, виданій аж у XVII столітті, унікальний запис. Він не релігійного змісту народною українською мовою, якого, вочевидь, говорили наші предки.

Читайте також
Українці дедалі менше жертвують на військо
Війна
Волонтери Полтавщини передали гумвантаж десантникам на Курському напрямку
Полтава
Наярмаркували: мешканці Кобеляків зібрали понад 65 тис. грн для ЗСУ
Полтава
Великосорочинське жіноцтво передало гумвантаж фронтовикам ЗСУ
Полтава
На Полтавщині мало громад, які на 100% вкладаються у Перемогу
Полтава
Танкістам ЗСУ полтавські волонтери передали гумдопомогу
Полтава