У Празі віднайдено старовинний запис української народної пісні

МИСТЕЦТВО
08.12.2023, 19:16
У Празі віднайдено старовинний запис української народної пісні
Фото: Facebook

Вітчизняні музейники та етнографи знайшли у книзі, видану у XVII столітті, унікальний запис. Він не релігійного змісту українською мовою.

Кадрами зі Слов'янської бібліотеки у місті Прага поділився доктор історичних наук, дослідник козаччини, професор Тарас Чухліб. З його слів, у рідкісному рукописі вміщено нашу відому народну пісню «Ой їхав козак на Україну» вона ж «Пісня Світська».

Вітчизняний науковець наголошує, що неймовірна історична знахідка доводить, що наш народ немає нічого спільного з російським (перш за все з московитами — прим. ред.). Адже написаний староукраїнською мовою, якою послуговувалися у побуті селяни, козаки та шляхта.

«Щойно пані Валентина Бочковська сповістила мене з Музею книги та друкарства України разом зі своїми чеськими колежанками, що віднайшла у Слов'янській бібліотеці у місті Прага старовинну рукописну книгу XVII століття. У цій книзі вміщено і нашу відому народну: «Ой, їхав козак на Україну, заподобав собі гарну дівчину...». Дана пісня називається «Пісня Світська», бо у цій книзі також записано і релігійні тексти та пісні», — прокоментував ситуацію Тарас Чухліб.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» уточнює, що першими козацькими Гетьманами були саме етнічні українці з давньоруських князівських родів. Доказом слугує нещодавно віднайдене істориками джерело доби XVIII сторіччя.

У Празі віднайдено старовинний запис української народної пісні_1
Читайте також:
Історія
Перуанські науковці досі не знають, хто створив унікальні геогліфи-велетні, які можуть бути старші за долину Наска. Дослідження тривають.
18 червня, 21:43
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41