Created with Sketch.

Зелені ямщики по завищених цінах замовили ремонт приміщень хірургії під ангіограф за 24 млн

23 серпня, 15:15

Підряд без конкуренції отримало ТОВ «БК «Лідер Строй»

Як повідомляють Наші Гроші, управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому 14 серпня за результатами торгів замовила ТОВ «БК «Лідер Строй» ремонт хірургічного відділення першої міської лікарні за 24,44 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До серпня 2025 року по вулиці Олеся Гончара, 27А відремонтують частину приміщень хірургічного відділення зі встановленням ангіографа (він сам не входить у ціну). Роботи фінансуватимуться із місцевого бюджету. Проект за 1,47 млн грн без торгів замовили у ФОП Мягкохліб Романа Сергійовича, вказавши, що договірна ціна проєкту динамічна.

Від Останнього Бастіону.

У 2023-2024 роках Роман Мягкохліб підписав з управлінням капітального будівництва Полтавського міськвиконкому 15 договорів на загальну суму 4,6 млн. грн.

У підсумковій відомості ресурсів третина вартості договору припадає на чотири припливно-витяжні установки для чистих приміщень загальною вартістю 8,18 млн грн (тут і далі ціни та суми вказано з ПДВ). Установку Aerostar GreenSTR-3 1200 куб. м/год врахували по 1,85 млн грн/шт., а установку Aerostar GreenSTR-5 2000 куб. м/год по 2,63 млн грн/шт.

Відкритих цін не знайшлося. Однак нещодавно для хірургічних відділень Павлоградська лікарня в Дніпропетровській області замовляла притокову установку Green STR-3 по 997  тис грн/шт., що на 46% дешевше, а Березанська міськрада на Київщині – трохи потужнішу установку Green STR-3 1 400 куб. м/год по 1,36 млн грн/шт., що на 27% дешевше. Крім того, Тернопільська обласна лікарня для ремонту системи вентиляції приміщень операційного відділення хірургічного корпусу замовляла потужнішу установку GreenSTR-5 продуктивністю 2 160 куб. м/год по 989 тис грн/шт., що в 2,5 раза дешевше.

Стельові плити в каркас стелі «Армстронг» для медичних чистих приміщень замовили по 1 543 грн/кв. м. Подробиці невідомі. На ринку для медичних приміщень зі спеціальним бактерицидним покриттям і стійкістю до подряпин продаються плити Armstrong Bioguard Plain. Вони мають покриття, яке стримує зростання бактерій та гладку поверхню, завдяки чому бруд не забивається в дрібні пори. База будівельних матеріалів «Куб» пропонує їх по 483 грн/кв. м, а продавець «DomOk» на майданчику «Епіцентру» – по 625 грн/кв. м, що в 2,5 раза дешевше.

Днями Дніпропетровська ОДА для хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні замовила такі плити Armstrong BioGuard Plain Board 600х600 мм по 636 грн/кв. м, що вдвічі дешевше. Крім того, нещодавно Миргородська міськрада на Полтавщині для лікарні інтенсивного лікування замовляла такі ж плити по 571 грн/кв. м, що майже втричі дешевше.

Панельні радіатори гігієнічного виконання для чистих приміщень Hygiene Type 20 1805х405 замовили по 35 907 грн/шт. На ринку більші радіатори Hygiene Type 20 2000х600 продають по 13 87213 994 грн/шт., що в 2,5 раза дешевше. Радіатори Hygiene Type 30, 1805х405, врахували по 44 545 грн/шт. Студія тепла «T Studio» продає Hygiene Type 30, 1800х450, по 13 861 грн/шт., а «Ukrinstal» розміром 1800х400 по 13 223 грн/шт., що втричі дешевше.

Повітроводи класу Н з тонколистової оцинкованої з неперервних ліній сталі товщиною 0,7 мм, прямокутного перерізу, розміром більшої сторони від 300 до 1000 мм врахували по 2 813 грн/кв. м. На згаданому тендері Дніпропетровської ОДА щодо хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні такі самі повітроводи коштували 961 грн/кв. м, що майже втричі дешевше.

У кошторис врахована середня зарплата робітника 20 729 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії нижчий – 15 434 грн, а середня зарплата за вакансіями у будівництві на сайті «Work.ua» в Полтаві майже така сама – 21 000 грн.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було оглянути об’єкту і скласти акт за підписом учасника та замовника, а потім завантажити його у складі тендерної пропозиції. А

Акт огляду приміщень зі сторони замовника підписав перший заступник начальника Управління капітального будівництва Владислав Маргушин, а зі сторони учасника –  директор «БК «Лідер Строй» Шалва Ісаян.

Із 2021 року Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому очолює Максим Медведєв, уповноваженою особою із закупівель є Юлія Гончар.

декларації, у травні 2023 року Медведєв придбав автомобіль Range Rover Sport 2018 року випуску за 1,83 млн грн.

Обов’язки Полтавського міського голови виконує Катерина Ямщикова.

Полтавська «БК «Лідер Строй» належить Шалві Ісаяну.

Загалом із 2019 року фірма натендерила виключно в Полтаві 126,79 млн грн, найбільше в нинішнього замовника.

2023170420002331 від 24 серпня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Дане кримінальне провадження стосується:

  • капітального ремонту тротуару по вул. Котляревського (від вул. Пилипа Орлика по вул. Пушкіна у м. Полтава;
  • капітального ремонту з усунення аварії у хірургічному корпусі №2 КП «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»;
  • капітального ремонту підвального приміщення (укриття) корпусу № 2 Комунального закладу Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Полтавської міської ради Полтавської області.

Нагадаємо, за кілька місяців до повномасштабного вторгнення росії в Україну під «Велике годівництво Зеленського» потрапив і Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

На «реставрацію» музею була виділена субвенція з Державного бюджету – 105 млн грн, із обласного бюджету на першому етапі виділили понад 11,2 млн грн.

Ці кошти тоді впевнено «освоїли» Катерина Бабіч, Олег Синєгубов та Катерина Рижеченко.

Але цього їм виявилося замало, і вже у 2023 році на ремонт Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського було виділено ще 6 767 000 гривень.

В рамках «реставрації» музею Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА уклав договори на:

  • реставрацію вестибюля і зали урочистостей;
  • переоблаштування санвузлів 1-го поверху та облаштування нових санвузлів для відвідувачів на цокольному поверсі.

Перший найдорожчий підряд мало виконати ТОВ «Марк Строй» — за 84 млн грн, другий — ТОВ «Будімперія 2017», за 4,1 млн грн.

Нагадуємо, що ТОВ «Марк Строй» належить куму Тимофія Голбана Володимиру Швайковському.

Крім того, ми нагадуємо що ТОВ «Марк Строй» є фігурантом кількох кримінальних проваджень. Шлейф кримінальних проваджень тягнеться за підприємством з 2016 року, про що неодноразово писав «Останній Бастіон».

У січні 2022 року заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко хизувалася новим етапом ремонтних робіт у Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, здійснюваним мертвими душами ТОВ «Марк Строй».

За її словами, реставрація будівлі музейної установи (тобто, пам'ятки історії та архітектури національного значення – ​прим. ред.) у межах президентської програми «Велике будівництво» знаходиться (увага!) – «під контролем кращих реставраторів України».

При цьому вказати імена та прізвища цих «кращих реставраторів» заступниця голови Полтавської ОДА чомусь не наважилася.

Похизуватися успіхами в реставраційних роботах наразі ні «Марк Строй», ні Катерина Риженко, ні ексголова ОВА Дмитро Лунін, ні Катерина Бабіч не можуть, а Олег Синєгубов вже встиг перебратися до рідного йому Харкова та очолити розкрадання у Харківській ОВА.

Приміщення Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського виглядає так, ніби до нього завітали орки...

Але орками виявилися не солдати держави агресора, а : Олег Синєгубов, Дмитро Лунін, Катерина Рижеченко, Катерина Бабіч та інші представники місцевих Иліт, котрі розіграли між собою підряди на реставраційні роботи.

Замість фінансування армії та оборони країни, гроші виділялися на популістично-корупційні програми імені Найвеличнішого Лідора Всесвіту... але не забувайте, що «винні в усьому міжнародні партнери».

Спочатку краєзнавчий музей перетворили на музей імені Вєрки-Катьки, а потім вирішили провести в ньому «велику реставрацію»...  Музей, який мав працювати у цей важкий для країни час повністю розгромлено, і для цього не знадобилося ні ворожих ракет, ні обстрілів.

Тепер Катерина Ямщикова занурює всю Полтаву у середньовіччя, а то й глибше — у безпробудну темряву варварства...