Created with Sketch.

Зеленський знищує українські ліси. Цієї осені лісівники висадили майже мільйон інвазійних дерев!

22 січня, 18:20

Усі висаджені інвазійні дерева зарахували до президентської програми Зеленського «Зелена країна»

Пам’ятаєте, як Міндовкілля спочатку заборонило висадку 13 видів інвазійних дерев? А потім скасувало заборону прямо перед осінньою лісокультурною кампанією. Так от, лісівники цим, звісно, скористалися.

Восени 2023 ДП «Ліси України» висадили 945 000 інвазійних дерев. Від лісівників постраждали і Полтавщина, і Київщина, і навіть Закарпаття з Івано-Франківщиною. Найбільше ж дісталося південним областям Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській.

Як завжди, серед інвазійних дерев найбільшою популярністю у ДП «Ліси України» користувалися робінія (акація) та дуб червоний.

До речі, про негативний вплив дуба червоного на біорізноманіття лісів України науковці-ботаніки нещодавно випустили чудову статтю. Ще одне свідчення того, що між науковою думкою та діями лісівників – глибока прірва.

Усі висаджені інвазійні дерева зарахували до президентської програми «Зелена країна» (це той самий мільярд дерев Зеленського). Рік тому міністр захисту довкілля Руслан Стрілець та комісар ЄС з питань довкілля домовилися об’єднати українську та європейську програму з висадки дерев — однак в Україні вперто не звертають увагу на те, що в ЄС саджати інвазійні дерева заборонено.

Насамкінець: повертати заборону на висадку інвазійних дерев Міндовкілля вирішило максимально довгим шляхом – розробити методику, за якою тварини чи рослини можуть бути визнані інвазійними. А потім, за цією методикою, оцінювати дерева. Навіщо так довго, якщо щодо більшості інвазійних дерев є науковий консенсус? Натомість можна ж просто доручити лісівникам не висаджувати інвазійні дерева...

Тому найімовірніше, що цієї весни лісівники сплюндрують дику природу ще мільйоном нових чужинців. А може й більше.

Автор: Українська Природоохоронна Група - UNCG

Читайте також
У Карлівці виявили заплаву із червонокнижними рослинами
Полтава
У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу
Полтава
Київські екологи пропонують створити заказник у Решетилівській громаді
Полтава
Науковці знайшли живих мікробів віком 2 мільярди років
Життя
На Полтавщині шукають рідкісну червонокнижну рослину
Полтава
Таємниці чутівського Чорного лісу
Полтава