В Білому домі давно панують настрої проти Зеленського і за вибори в Україні — NYP
Володимир Зеленський має небагато прихильників у найближчому оточенні президента США Дональда Трампа — «якщо взагалі їх має».
Про це пише американське видання New York Post із посиланням на власні джерела у Білому домі.
Видання нагадує, що «завжди крихкі» відносини між Трампом і Зеленським переросли «у відкриту ворожнечу» цього тижня після низки атак американського президента на українського. І хоча таке погіршення відносин між Вашингтоном і Києвом може здатися раптовим, джерело, знайоме з дискусіями в Білому домі, повідомило New York Post 20 лютого: «Для мене в цьому немає нічого нового».
«Ще кілька місяців тому я чув, що настав час для виборів і нового керівництва [в Україні]», — цитує таблоїд свого неназваного співрозмовника, який дав зрозуміти, що цей публічний конфлікт зрів давно і що настрої проти Зеленського «досить поширені в Західному крилі Білого дому» [саме в Західному крилі розташовано Овальний кабінет та низка інших робочий офісів президента США, тож термін «Західне крило» часто є синонімом поточної адміністрації - прим. ред.].
«Справжнє питання полягає в тому, чи хтось сказав [Трампу], що він [Зеленський] їм дуже, дуже подобається? [кому саме — з контексту незрозуміло, вочевидь мається на увазі високий рівень підтримки Зеленського в суспільстві України — прим. ред.]», — додало джерело NYP.
Інший співрозмовник видання, близький до Трампа, погодився з цією оцінкою та навіть заявив, що «найкращим варіантом для Зеленського і світу» нібито було б те, щоб він «негайно виїхав до Франції».
Як приклад настроїв проти президента України, поширених у Білому домі, один з чиновників адміністрації Трампа приватно на умовах анонімності поділився з NYP своїми поглядами щодо Зеленського, заявивши виданню, що «як і Папа Римський, я є не прихильником тих, хто забороняє церкви».
Цей же чиновник водночас дав зрозуміти, що всередині Республіканської партії є чимало різних поглядів щодо України, додавши, що в Білому домі також є «люди, [які] дотримуються традиційної позиції Республіканської партії щодо Зеленського [вочевидь, маються на увазі більш традиціно-консервативні та проукраїнські настрої]». Співрозмовник не навів жодних прикладів, уточнює NYP.
При цьому публічно навіть колишні прихильники України, що зараз працюють у Білому домі - і серед них радник з національної безпеки президента США Майк Волц — публічно підтримали Трампа у його нападках на Володимира Зеленського і «притримують» свої попередні критичні думки щодо владіміра путіна, нагадує NYP.
При цьому «інсайдери з Вашингтона», як називає свої джерела видання, кажуть, що наразі у Трампа не має очевидного фаворита, якому б він надав перевагу, якби в Україні відбулися вибори — на чому публічно наполягає президент США та його прибічники, серед яких Ілон Маск.
Сам Трамп при цьому натякає на те, що готовий тиснути на Україну, зокрема і щодо укладення угоди про рідкісноземельні метали та інші цінні ресурси України. Ввечері 19 лютого за американським часом на борту президентського літака Air Force One Трамп обурився тим, що міністр фінансів Скотт Бессент під час візиту у Київ отримав відмову на пропозицію підписати таку угоду.
«Я збираюся відродити ці [зусилля], інакше справи підуть так, що він [Зеленський] не буде надто щасливим», — сказав Трамп журналістам на борту Air Force One.
Після переговорів делегацій США та росії у Саудівській Аравії, на які не було запрошено ані Київ, ані Брюссель, Трамп 18−19 лютого виступив з низкою скандальних заяв, постів і промов на адресу Володимира Зеленського та України. У них він: