Created with Sketch.

Золочів подає приклад Полтавщині у поводженні зі сміттям

19.05.2017, 10:33

У Золочеві (Львівська область) 4 роки сортують тверді побутові відходи на механізованій лінії, вдвічі зменшуючи об’єм захороненого на полігоні сміття.

Комплекс збудували посеред поля, практично на межі міста з землями Єлиховицької сільради, поблизу старого сміттєзвалища та нового недобудованого полігону ТПВ і запустили у листопаді 2013 року.

Як зазначає директор приватного підприємства «Еко Баланс Золочів» Богдан Бундз, сміттєсортувальна лінія виробництва «Хаммель-Україна» дозволяє відсортовувати 50% об’єму відходів.

– У день на сортування заходить приблизно 150-160 кубів твердих побутових відходів, які ми збираємо і вивозимо із Золочева та 17 навколишніх сіл. Після вилучення ПЕТ-пляшок, паперу, скла, металу, плівки, пластика, відсортовану органіку вивозимо на розташоване поруч старе сміттєзвалище, а спресовану вторинну сировину відправляємо на переробку, –– розповідає фахівець.

Вантажівки відвантажують сміття у спеціально обладнане і захищене заглиблення, звідки воно транспортером подається на барабан, який відсортовує органіку.

Далі органічний непотріб із барабана подається у спеціальний бак і вивозиться, а тверді відходи подаються до сортувальної кабіни. Рекомендовано у барабані додатково встановлювати магніт, який відсортовуватиме ще й метал.

Сьогодні сортувальна лінія рятує Золочів від сміттєвої кризи. За словами Бундзя розташоване на території села Єлиховичі старе сміттєзвалище площею 4,5 га вже заповнене на 95%. А новий полігон вже чотири роки не можуть добудувати через брак коштів: сьогодні потрібно відшукати 15 мільйонів гривень на завершення робіт.

У Золочеві будується полігон за сучасними європейськими стандартами та технологіями, якого в Україні ще немає, наголошує Богдан Бундз.

Адміністративно-побутовий будиночок з вбиральнею і душовою для робітників сортувальної лінії опалюють деревними відходами та економлять значні кошти.

Наразі сміттєсортувальна лінія у Золочеві повністю утримується за рахунок продажу відсортованих відходів.

У Золочеві працює п’ять пунктів прийому вторсировини, діють пункти збору шкідливих відходів, до того ж частина населення має підсобні господарства і тому органічні відходи не викидає, а переробляє у добрива.

Легальним сортувальникам сміття перешкоджає тіньовій бізнес, підкреслює підприємець. За його словами, коли минулого року сталася трагедія в Грибовичах і завод приймав машини зі Львова та намагався сортувати сміття, то з однієї машини вилучили лише 25 ПЕТ-пляшок.

Цього року навколо території, де розташована сміттєсортувальна лінія у Золочеві, висадили молоді деревця, які не дозволять вітру розносити сміття округою.

На відміну від Золочеву, Полтава досі пасе задніх, а «терикони» Макухівського сміттєзвалища можна побачити навіть із Білої альтанки. Брати Бублики, які «окупували» Ковалівську сільраду, не роблять нічого для створення майбутнього сміттєпереробного заводу. Задекларувавши за минулий рік 9 млн грн, землі та чимало автівок, він все ще залишається осторонь подій на Макухівці.

В ТЕМУ: Матковський, Мамай, Головко та інші наживаються на Макухівському сміттєзвалищі

БІЛЬШЕ ЧИТАЙТЕ: СПЕЦРЕПОРТАЖ. МАКУХІВКА: Полтавська зона відчуження

Народний депутат з Полтавщини Юрій Бублик оприлюднив електронну декларацію про доходи за 2016 рік. Згідно, з документом, народний обранець позичив третій особі 9 млн грн, а його родина придбала земельні ділянки, офіси та автомобілі.

Нерухомість

Родина Юрія Бублика володіє наступними об’єктами нерухомості:

6 земельними ділянками у Залізничному Полтавського району на 2 500 м², 2 700 м², 1 500 м², 1 755 м², 2 500 м² та 769 м². Половина з них придбана у 2016 році. 2 з них оформлені на сина Степана, 2 — на самого нардепа, 1 — на дружину Тетяну, 1 — на дочку Анну.

3 офісами (усі орендовані) у Полтаві та Котельві;орендованою квартирою у Полтаві на 144,6 м²;недобудованим житловим будинком у Залізничному Полтавьского району на 296 м².

Рухоме майно

Юрій Бублик задекларував 7 транспортних засобів, серед яких:

легковик Nissan X-Trail 2013 р.в., власником якого є Олександр Балюк; легковик Nissan X-Trail 2010 р.в., власником якого є Світлана Аджимян; легковик Renault Master 2005 р.в., власником якого є Анастасія Похідняк; легковик Fiat Doblo 2009 р.в., власником якого є його зять Сергій Кас’ян; вантажівка Volkswagen Crafter 2007 р.в., власником якої є Андрій Штиря; автобус Mercedes-Benz Sprinter 2013 р.в., власником якого є Сергій Шипук; причіп Beyerland 4040 1994 р.в., власником якого є дружина Тетяна.

Доходи

Його дружина володіє 47% капіталу ТДВ «Полтавський Райагрохім», очільником якої був Юрій Бублик до посади Ковалівського сільського голови.

Дохід родини у 2016 році склався із зарплати нардепа, допомоги при народженні дитини, надана дочці Анні, допомоги при народженні двох дітей Тетяною Бублик (вона народила двійню хлопчиків у серпні 2016-го) і зарплати зятя Сергія Кас’яна.

Крім того, Юрію Бублику повернули частину боргу, який він дав друзям-бізнесменам. Один з них — на 300 тисяч доларів — залишився. Частину іншого — на 3 млн грн — йому виплатили. Так, ця особа залишилась винна ще 800 тис. грн. Гроші, які йому повернули, нардеп витратив на придбання двох земельних ділянок, транспортного засобу, на будівництво, допомогу в АТО, благодійність та фінансування будівництва церкви.

Тетяна Бублик ще залишилась винна «Полтаватрансбуду» 1 779 560 грн за право на квартиру, яка ще будується. Це право вона придбала у 2015 році.

Також нардеп має зброю: мисливський карабін МКМ-072, калібру 7,62×39, мисливську рушницю Armsan A 612 Max-5 калібру 12,76 та козацьку бойову шаблю.

Віктор Карпенко


Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава