Цьогоріч кількість безробітних на планеті становитиме понад 205 мільйонів осіб, тоді як ще 3 роки тому їх було 186 мільйонів.
Відповідні статистичні дані у своєму звіті оприлюднила спеціалізована установа ООН – Міжнародна організація праці (англ. International labour organization).
Зазначається, що без всеосяжного відновлення ринку праці спільними зусиллями всіх урядів світу наслідки коронавірусної пандемії не вдасться подолати найближчі 2-5 років.
«Глобальний рівень безробіття збережеться на рівні, що перевищує допандемічні показники, щонайменше до 2023 року, щонайбільше – до 2027 року. Вже сьогодні постійну роботу не можуть знайти від 200 до 207 мільйонів жителів планети, причиною тому є наслідки коронавірусної пандемії, включно з запровадженими у більшості країнах жорстких карантинних обмежень. Поточна криза триває 2 роки, але перспективи залишаються невизначеними: відновлення є примарним, млявим і неміцним, адже не всі країни готові допомагати іншим долати наслідки пандемії й повертатися на докризовий рівень розвитку», – йдеться у звіті Міжнародної організації праці.
Аналітики ООН зазначають, що попередні оптимістичніші прогнози щодо відновлення ринку праці не виправдалися у зв'язку поширенням нових штамів COVID-19 (тобто, Delta та Omicron – прим. ред.), які обходять вакцинацію.
«Чим довше коронавірус впливає на населення Землі, тим негативнішими будуть його наслідки, йдеться не тільки про демографію. У 2019 році не більше 186 мільйонів осіб планети були безробітними, тепер, попри істотну смертність від вірусу, цей показник перевалив за 205 мільйонів і надалі зростатиме. Існує вірогідність того, що збитки світових ринків праці від цієї пандемії можуть стати незворотними: з роками робóти меншатиме і більшість людей опинятиметься без можливості прогодувати себе та свої сім'ї», – підсумовують співробітники Міжнародної організації праці.
Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", завдяки діям Зе-команди працездатні, але безробітні українці втратили право отримувати єдину допомогу від держави.