Міфічне зниження безробіття
Завдяки діям Зе-команди працездатні, але безробітні українці втратили право отримувати єдину допомогу від держави.
За даними Міністерство економіки України, Державна служба зайнятості зафіксувала зниження кількості одержувачів допомоги з безробіття за рік на 36% – до 273 тисяч осіб. Звичайно ж, у міністерстві представили це як показник пожвавлення економіки.
На перший погляд, так і є; якщо поменшало одержувачів допомоги з безробіття, то це свідчить про збільшення зайнятості. Але ж чому тоді Мінекономіки так і не скаже: «Зросла зайнятість»?
А тому, що вона не зростала, не відбулося жодного зменшення безробіття. Тому влада використала елегантне формулювання "пожвавлення".
Кількість одержувачів допомоги скоротилася не через сплеск української економіки, а тому, що допомога по безробіттю у нас обмежена за часом виплат. У 2020 році багато хто звернувся по допомогу держави.
Тепер стає ясно, що люди скоріше не знайшли довгоочікувану роботу, а втратили право отримувати єдину допомогу від держави. І це у складний для себе та країни період!
Уряд часто каже про створення нових робочих місць, але це крапля в морі катастрофічного безробіття. Про мільйони неофіційних безробітних я вже говорив раніше, а про безпрецедентну хвилю трудової евакуації з України ви чудово знаєте і без мене.
Але "найчудовіше", що немає ніяких передумов до зміни ситуації за поточного керівництва українською економікою. Попри позитивні тенденції на сировинних ринках і постковідне відродження світової економіки, Україна втрачає робочі руки день у день.
Отже, Міністерство економіки видає нам бажане пожвавлення економіки за дійсне. Мабуть, аби нічого не заважало їм йти обраним курсом до цілковитого занепаду.