Міфічне зниження безробіття

Опінії
14 серпня, 10:12
Міфічне зниження безробіття
Фото: Google

Завдяки діям Зе-команди працездатні, але безробітні українці втратили право отримувати єдину допомогу від держави.

Економіст, колишній міністр фінансів України

За даними Міністерство економіки України, Державна служба зайнятості зафіксувала зниження кількості одержувачів допомоги з безробіття за рік на 36% – до 273 тисяч осіб. Звичайно ж, у міністерстві представили це як показник пожвавлення економіки.

На перший погляд, так і є; якщо поменшало одержувачів допомоги з безробіття, то це свідчить про збільшення зайнятості. Але ж чому тоді Мінекономіки так і не скаже: «Зросла зайнятість»?

А тому, що вона не зростала, не відбулося жодного зменшення безробіття. Тому влада використала елегантне формулювання "пожвавлення".

Кількість одержувачів допомоги скоротилася не через сплеск української економіки, а тому, що допомога по безробіттю у нас обмежена за часом виплат. У 2020 році багато хто звернувся по допомогу держави.

Але минув рік, і граничні терміни отримання грошей для більшості одержувачів сплили.

Тепер стає ясно, що люди скоріше не знайшли довгоочікувану роботу, а втратили право отримувати єдину допомогу від держави. І це у складний для себе та країни період!

Уряд часто каже про створення нових робочих місць, але це крапля в морі катастрофічного безробіття. Про мільйони неофіційних безробітних я вже говорив раніше, а про безпрецедентну хвилю трудової евакуації з України ви чудово знаєте і без мене.

Але "найчудовіше", що немає ніяких передумов до зміни ситуації за поточного керівництва українською економікою. Попри позитивні тенденції на сировинних ринках і постковідне відродження світової економіки, Україна втрачає робочі руки день у день.

Скажу відверто, рахунок іде вже не на десятиліття, а на роки та місяці!

Отже, Міністерство економіки видає нам бажане пожвавлення економіки за дійсне. Мабуть, аби нічого не заважало їм йти обраним курсом до цілковитого занепаду.

Міфічне зниження безробіття_1
Читайте також:
Через побоювання, що вакцини можуть бути менш ефективними проти нового штаму коронавірусу
08:45
Зе-команда спромоглася закатати в асфальт гроші, які необхідні малозабезпеченим українцям для того, щоб вижити цієї зими.
28 серпня, 11:33
На тлі стабільного курсу валют, локдауну і обіцянок Зе-влади "не допустити подорожчання", інфляція тихо залізла у наш гаманець.
21 серпня, 17:46
Рівень інфляції у 19 країнах об'єднаної Європи, для яких євро — основна валюта, прискорився до 2,2% у липні 2021 року.
02 серпня, 09:37
Станом на середину літа 2021 року у державному бюджеті України виявлено велику діру, але як її залатати влада поки не знає.
19 липня, 07:59
Українців дратує збільшення фінансування підлеглих Єрмака й Авакова, але Зе-команда на це не зважає, чим погіршує економічну ситуацію.
24 квітня, 09:12