Міфічне зниження безробіття

Опінії
14.08.2021, 10:12
Міфічне зниження безробіття
Фото: Google

Завдяки діям Зе-команди працездатні, але безробітні українці втратили право отримувати єдину допомогу від держави.

Економіст, колишній міністр фінансів України

За даними Міністерство економіки України, Державна служба зайнятості зафіксувала зниження кількості одержувачів допомоги з безробіття за рік на 36% – до 273 тисяч осіб. Звичайно ж, у міністерстві представили це як показник пожвавлення економіки.

На перший погляд, так і є; якщо поменшало одержувачів допомоги з безробіття, то це свідчить про збільшення зайнятості. Але ж чому тоді Мінекономіки так і не скаже: «Зросла зайнятість»?

А тому, що вона не зростала, не відбулося жодного зменшення безробіття. Тому влада використала елегантне формулювання "пожвавлення".

Кількість одержувачів допомоги скоротилася не через сплеск української економіки, а тому, що допомога по безробіттю у нас обмежена за часом виплат. У 2020 році багато хто звернувся по допомогу держави.

Але минув рік, і граничні терміни отримання грошей для більшості одержувачів сплили.

Тепер стає ясно, що люди скоріше не знайшли довгоочікувану роботу, а втратили право отримувати єдину допомогу від держави. І це у складний для себе та країни період!

Уряд часто каже про створення нових робочих місць, але це крапля в морі катастрофічного безробіття. Про мільйони неофіційних безробітних я вже говорив раніше, а про безпрецедентну хвилю трудової евакуації з України ви чудово знаєте і без мене.

Але "найчудовіше", що немає ніяких передумов до зміни ситуації за поточного керівництва українською економікою. Попри позитивні тенденції на сировинних ринках і постковідне відродження світової економіки, Україна втрачає робочі руки день у день.

Скажу відверто, рахунок іде вже не на десятиліття, а на роки та місяці!

Отже, Міністерство економіки видає нам бажане пожвавлення економіки за дійсне. Мабуть, аби нічого не заважало їм йти обраним курсом до цілковитого занепаду.

Міфічне зниження безробіття_1
Читайте також:
Світ
Рішення режиму Олександра Лукашенка виконувати зовнішні фінансові зобов'язання виключно у білоруських рублях провокує дефолт.
03 липня, 19:27
Економіка
Популярна серед українських відпочивальників південноазійська країна-курорт на сьогодні не спроможна дозволити собі імпорт палива.
22 червня, 20:36
Опінії
І поки невідомо, як швидко вдасться подолати приголомшливу бідність і руїну. Але вже нині корупція має розцінюватися як державна зрада.
24 квітня, 08:48
Економіка
Лідери падіння — цінні папери російських металургійних та гірничодобувних компанії
24 лютого, 15:43
Світ
Водночас відомо, що нині на міжнародному нафтовому ринку вперше з 2014 року виявлено істотний дефіцит пропозиції.
01 лютого, 06:51
Світ
Підприємці Фінляндії звинувачують Україну у непоступливості агресору, адже вони не можуть продати власну продукцію за валюту в РФ.
29 січня, 11:36