Міфічне зниження безробіття

Опінії
14.08.2021, 10:12
Міфічне зниження безробіття
Фото: Google

Завдяки діям Зе-команди працездатні, але безробітні українці втратили право отримувати єдину допомогу від держави.

Економіст, колишній міністр фінансів України

За даними Міністерство економіки України, Державна служба зайнятості зафіксувала зниження кількості одержувачів допомоги з безробіття за рік на 36% – до 273 тисяч осіб. Звичайно ж, у міністерстві представили це як показник пожвавлення економіки.

На перший погляд, так і є; якщо поменшало одержувачів допомоги з безробіття, то це свідчить про збільшення зайнятості. Але ж чому тоді Мінекономіки так і не скаже: «Зросла зайнятість»?

А тому, що вона не зростала, не відбулося жодного зменшення безробіття. Тому влада використала елегантне формулювання "пожвавлення".

Кількість одержувачів допомоги скоротилася не через сплеск української економіки, а тому, що допомога по безробіттю у нас обмежена за часом виплат. У 2020 році багато хто звернувся по допомогу держави.

Але минув рік, і граничні терміни отримання грошей для більшості одержувачів сплили.

Тепер стає ясно, що люди скоріше не знайшли довгоочікувану роботу, а втратили право отримувати єдину допомогу від держави. І це у складний для себе та країни період!

Уряд часто каже про створення нових робочих місць, але це крапля в морі катастрофічного безробіття. Про мільйони неофіційних безробітних я вже говорив раніше, а про безпрецедентну хвилю трудової евакуації з України ви чудово знаєте і без мене.

Але "найчудовіше", що немає ніяких передумов до зміни ситуації за поточного керівництва українською економікою. Попри позитивні тенденції на сировинних ринках і постковідне відродження світової економіки, Україна втрачає робочі руки день у день.

Скажу відверто, рахунок іде вже не на десятиліття, а на роки та місяці!

Отже, Міністерство економіки видає нам бажане пожвавлення економіки за дійсне. Мабуть, аби нічого не заважало їм йти обраним курсом до цілковитого занепаду.

Міфічне зниження безробіття_1
Читайте також:
Економіка
Це поганий сигнал для всієї світової економіки, оскільки скорочення вантажоперевезень — одна з перших ознак того, що насувається криза.
04.11.2023, 16:42
Опінії
Московити як і колись у часи СССР стали відчувати на собі дієвість санкцій. Перш за все, що прогнозовано, у нафтовій галузі.
11.09.2023, 19:42
Світ
Лише за перші три місяці цього року в Німеччині понад 120 аптек назавжди зачинили свої двері.
21.06.2023, 10:43
Економіка
Марк Цукенберг скоротить ще 10 тисяч працівників
15.03.2023, 10:37
Світ
Видавець The Wall Street Journal та New York Post скоротить понад 1200 працівників
11.02.2023, 12:59
Світ
Співучасть у російській воєнній агресії проти України прирекла Білорусь на самоізоляцію і саморуйнацію і так слабкої економіки.
03.10.2022, 18:36