«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?

Опінії
20.01.2022, 11:50
«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?
Фото: Facebook

Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.

Історик, журналіст і фіно-угорист

(До уваги читачів, стилістику автора збережено повністю! – прим. ред.)

Перший повноростовий пам'ятник Тарасові Шевченку поставили не у Львові чи Харкові, а у нібито провінційному Ромні "на Сумщині". Справи стають ясніші, коли згадати, що Ромен – це таки Гетьманщина, ба навіть вужче – Лубенщина.

І саме Ромен, у часи Другої Малоросійської Колегії з центром у Глухові, перебував в організованій опозиції до Московщини. А царат тим часом уже готував анексію, яка сталася 1782 року.

Лідером цієї "роменської опозиції" був Григорій Полетика. Ця постать також заслужила на власний повноростовий пам'ятник у Ромні, але поки нема навіть вулиці на його честь.

Проте ті, що ставили повноростовий пам'ятник Шевченку, просто не встигли маркувати місто "як слід". А ті, що живуть зараз, уже не уявляють хто вони є.

Дивно, і чого їм "повезло" із першим Шевченком?..

Взагалі, Північ Лубенського полку Гетьманщини – з крайовими центрами у Ромні, Глинську, Лохвиці та Смілі, – відіграла ключову роль у виробленні Нового Порядку для України XIX століття. Вони ж-бо були містами Політичної Нації, яка пізніше й поставила пам'ятник своєму Великому Пророку Шевченку.

Зараз ці території далі існують під суто адміністративно-географічними іменами "Полтавщини" та "Сумщини". Як же це комічно...

Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
Читайте також:
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38