«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?

Опінії
20.01.2022, 11:50
«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?
Фото: Facebook

Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.

Історик, журналіст і фіно-угорист

(До уваги читачів, стилістику автора збережено повністю! – прим. ред.)

Перший повноростовий пам'ятник Тарасові Шевченку поставили не у Львові чи Харкові, а у нібито провінційному Ромні "на Сумщині". Справи стають ясніші, коли згадати, що Ромен – це таки Гетьманщина, ба навіть вужче – Лубенщина.

І саме Ромен, у часи Другої Малоросійської Колегії з центром у Глухові, перебував в організованій опозиції до Московщини. А царат тим часом уже готував анексію, яка сталася 1782 року.

Лідером цієї "роменської опозиції" був Григорій Полетика. Ця постать також заслужила на власний повноростовий пам'ятник у Ромні, але поки нема навіть вулиці на його честь.

Проте ті, що ставили повноростовий пам'ятник Шевченку, просто не встигли маркувати місто "як слід". А ті, що живуть зараз, уже не уявляють хто вони є.

Дивно, і чого їм "повезло" із першим Шевченком?..

Взагалі, Північ Лубенського полку Гетьманщини – з крайовими центрами у Ромні, Глинську, Лохвиці та Смілі, – відіграла ключову роль у виробленні Нового Порядку для України XIX століття. Вони ж-бо були містами Політичної Нації, яка пізніше й поставила пам'ятник своєму Великому Пророку Шевченку.

Зараз ці території далі існують під суто адміністративно-географічними іменами "Полтавщини" та "Сумщини". Як же це комічно...

Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
Читайте також:
Історія
Іноді методи борців за українізацію історико-культурного простору відверто нагадують печерне дикунство. Замість створення – тільки руйнація.
21 лютого, 20:54
Історія
Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.
01 січня, 15:59
Історія
Захисники Батьківщини від новітньої російської навали випадково стали відкривачами археологічної знахідки у деокупованій Херсонщині.
21.12.2022, 12:04
Політика
Цивілізований світ не буде жити спокійно, допоки на його тілі біснується химерний паразит в особі так званої російської федерації.
01.12.2022, 20:05
Опінії
Влада України не чіпає московських гебістів у рясах, бо бояться що путін нападе? Може вже досить загравати з відвертими колаборантами?
13.11.2022, 19:24
Опінії
9 листопада Україна святкує особливе свято – День української писемності та мови. Його встановили ще в далекому 1997 році.
09.11.2022, 18:09