«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?

Опінії
20.01.2022, 11:50
«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?
Фото: Facebook

Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.

Історик, журналіст і фіно-угорист

(До уваги читачів, стилістику автора збережено повністю! – прим. ред.)

Перший повноростовий пам'ятник Тарасові Шевченку поставили не у Львові чи Харкові, а у нібито провінційному Ромні "на Сумщині". Справи стають ясніші, коли згадати, що Ромен – це таки Гетьманщина, ба навіть вужче – Лубенщина.

І саме Ромен, у часи Другої Малоросійської Колегії з центром у Глухові, перебував в організованій опозиції до Московщини. А царат тим часом уже готував анексію, яка сталася 1782 року.

Лідером цієї "роменської опозиції" був Григорій Полетика. Ця постать також заслужила на власний повноростовий пам'ятник у Ромні, але поки нема навіть вулиці на його честь.

Проте ті, що ставили повноростовий пам'ятник Шевченку, просто не встигли маркувати місто "як слід". А ті, що живуть зараз, уже не уявляють хто вони є.

Дивно, і чого їм "повезло" із першим Шевченком?..

Взагалі, Північ Лубенського полку Гетьманщини – з крайовими центрами у Ромні, Глинську, Лохвиці та Смілі, – відіграла ключову роль у виробленні Нового Порядку для України XIX століття. Вони ж-бо були містами Політичної Нації, яка пізніше й поставила пам'ятник своєму Великому Пророку Шевченку.

Зараз ці території далі існують під суто адміністративно-географічними іменами "Полтавщини" та "Сумщини". Як же це комічно...

Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
Читайте також:
Світ
Гробниця першого китайського імператора з династії Цінь — Ши Хуан-ді — зберігає безліч загадок. Науковці поки не відкопали тіло правителя.
27 вересня, 19:45
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Позиція
Представники громадської спілки Останній Бастіон навели лад на прадавньому місці сили.
18 вересня, 08:37
Спорт
Для багатьох європейців і американців ця давня традиція викликає відразу й огиду. Але для самих мешканців Афґаністану вона – усталена норма.
15 вересня, 18:35
Світ
У Музеї образотворчих мистецтв Шалви Аміранашвілі, розташованого у Тбілісі, виставлено цінний артефакт доби раннього Середньовіччя.
13 вересня, 16:49
Історія
Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.
12 вересня, 16:41