«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?

Опінії
20 січня, 11:50
«Осиротілі» Ромни: коли в Україні з'явиться перший пам'ятник Григорію Полетиці?
Фото: Facebook

Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.

Історик, журналіст і фіно-угорист

(До уваги читачів, стилістику автора збережено повністю! – прим. ред.)

Перший повноростовий пам'ятник Тарасові Шевченку поставили не у Львові чи Харкові, а у нібито провінційному Ромні "на Сумщині". Справи стають ясніші, коли згадати, що Ромен – це таки Гетьманщина, ба навіть вужче – Лубенщина.

І саме Ромен, у часи Другої Малоросійської Колегії з центром у Глухові, перебував в організованій опозиції до Московщини. А царат тим часом уже готував анексію, яка сталася 1782 року.

Лідером цієї "роменської опозиції" був Григорій Полетика. Ця постать також заслужила на власний повноростовий пам'ятник у Ромні, але поки нема навіть вулиці на його честь.

Проте ті, що ставили повноростовий пам'ятник Шевченку, просто не встигли маркувати місто "як слід". А ті, що живуть зараз, уже не уявляють хто вони є.

Дивно, і чого їм "повезло" із першим Шевченком?..

Взагалі, Північ Лубенського полку Гетьманщини – з крайовими центрами у Ромні, Глинську, Лохвиці та Смілі, – відіграла ключову роль у виробленні Нового Порядку для України XIX століття. Вони ж-бо були містами Політичної Нації, яка пізніше й поставила пам'ятник своєму Великому Пророку Шевченку.

Зараз ці території далі існують під суто адміністративно-географічними іменами "Полтавщини" та "Сумщини". Як же це комічно...

Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
Григорій Полетика – візіонер української державності кінця XVIII ст.
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Історія
Часто доводиться чути: що нам та стародавня історія, ті скіфи, сармати – до сучасної України вони, мовляв, відношення не мають.
02 вересня, 19:54
Історія
Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.
31 січня, 06:59
Книги
Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.
28 січня, 14:00
Історія
Вживання на письмі букви "ї" в українській мові запровадив нащадок династій П'ястів і Рюриковичів князь Володислав II.
20.11.2021, 09:01
Історія
Скасування рабства і свобода віросповідання – два стовпи внутрішньої політики засновника імперії Ахеменідів.
16.11.2021, 08:38
Історія
Ситуація з Новоолександрівським курганом на околиці міста Дніпро є критичною — розкопаний археологами кромлех руйнується.
06.10.2021, 13:49