Штучне золото за давньою технологією японських ковалів

СВІТ
19 квітня, 06:01
Штучне золото за давньою технологією японських ковалів
Фото: Останній Бастіон

Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.

Про це з лабораторії Токійського Університету повідомило галузеве видання Interesting Engineering. У результаті кількагодинних випробувань науковці отримали «ґольден» — двомірний матеріал, який складається з атомів золота.

Дослідники вважають, що в одноатомному шарі дорогоцінного металу з'являться нові властивості. Вони зроблять штучне золото придатним для перетворення вуглекислого газу, виробництва водню та інших хімічних речовин.

Отримання у лабораторних умовах «ґольдена» багато в чому стало випадковістю. Науковці працювали із багатошаровим матеріалом карбіду титану кремній, який хотіли покрити золотом для створення контактів, але метал замінив шар кремнію всередині карбіду.

«Задля того, щоби відокремити золото від вуглецю, ми застосували реагент Муракамі — техніку, яка бере початок в японській традиції кування. Майстри використовують її для видаляти залишки вуглецю та змінювати відтінок сталі. У серії експериментів ми оптимізували технологію отримання одноатомних шарів золота», — повідомили інноватори.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що західні біохіміки розробили препарат, який адресно руйнує рак. Інноваційний засіб поєднує в собі активацію рецептора RIG-I та відключення білка PLK1.

Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35