Біохіміки розробили препарат, який адресно руйнує рак

05 лютого, 21:47
Біохіміки розробили препарат, який адресно руйнує рак
Фото: iScience

Інноваційний засіб поєднує в собі активацію рецептора RIG-I та відключення білка PLK1. Тобто захищає хромосоми від руйнівних поділів.

Саму медичну розробку, за твердженням винахідливих французьких біохіміків, можна вводити внутрішньовенно. Про успішні результати дослідження повідомляється на шпальтах галузевого журналу iScience.

Засіб є структурою кон'югат-антитіло-дцРНК, названий siPLK1-5′-ppp RNA, який зв'язується з рецептором EphA2, здатним у різних обставинах як сприяти росту ракових пухлин, так і пригнічувати їх. Накопичення EphA2 — це онкогенна сигналізація, тому білки, котрі реагують на цей рецептор, здалися дослідникам привабливим постачальником ліків.

Активація іншого рецептора RIG-I запускає у ракових клітинах процес апоптозу, тобто запрограмованої клітинної смерті. Порівняно з іншим сценарієм загибелі — некрозом — апоптоз набагато безпечніший, оскільки не викликає у клітини сильних ушкоджень, а в організмі додаткових запалень.

Разом із відключенням PLK1, власне зупинкою подальшого поділу ракових клітин завершеної реплікації ДНК, за твердженням дослідників, синергічний ефект речовини може викликати сильну імунну відповідь та деградацію пухлини. Біохімії також передбачає внутрішньовенне використання нового засобу — антитіло, яке реагує на рецептор EphA2, може адресно доставляти ліки до пухлини без прицільних ін'єкцій.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що торік еауковці винайшли препарат, який дає надію на уповільнення хвороби Альцгеймера. Лікування препаратом варто починати на дуже ранніх стадіях, що дає надію на уповільнення хвороби.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39