Біохіміки розробили препарат, який адресно руйнує рак

05 лютого, 21:47
Біохіміки розробили препарат, який адресно руйнує рак
Фото: iScience

Інноваційний засіб поєднує в собі активацію рецептора RIG-I та відключення білка PLK1. Тобто захищає хромосоми від руйнівних поділів.

Саму медичну розробку, за твердженням винахідливих французьких біохіміків, можна вводити внутрішньовенно. Про успішні результати дослідження повідомляється на шпальтах галузевого журналу iScience.

Засіб є структурою кон'югат-антитіло-дцРНК, названий siPLK1-5′-ppp RNA, який зв'язується з рецептором EphA2, здатним у різних обставинах як сприяти росту ракових пухлин, так і пригнічувати їх. Накопичення EphA2 — це онкогенна сигналізація, тому білки, котрі реагують на цей рецептор, здалися дослідникам привабливим постачальником ліків.

Активація іншого рецептора RIG-I запускає у ракових клітинах процес апоптозу, тобто запрограмованої клітинної смерті. Порівняно з іншим сценарієм загибелі — некрозом — апоптоз набагато безпечніший, оскільки не викликає у клітини сильних ушкоджень, а в організмі додаткових запалень.

Разом із відключенням PLK1, власне зупинкою подальшого поділу ракових клітин завершеної реплікації ДНК, за твердженням дослідників, синергічний ефект речовини може викликати сильну імунну відповідь та деградацію пухлини. Біохімії також передбачає внутрішньовенне використання нового засобу — антитіло, яке реагує на рецептор EphA2, може адресно доставляти ліки до пухлини без прицільних ін'єкцій.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що торік еауковці винайшли препарат, який дає надію на уповільнення хвороби Альцгеймера. Лікування препаратом варто починати на дуже ранніх стадіях, що дає надію на уповільнення хвороби.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51