Штучне золото за давньою технологією японських ковалів

СВІТ
19.04.2024, 06:01
Штучне золото за давньою технологією японських ковалів
Фото: Останній Бастіон

Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.

Про це з лабораторії Токійського Університету повідомило галузеве видання Interesting Engineering. У результаті кількагодинних випробувань науковці отримали «ґольден» — двомірний матеріал, який складається з атомів золота.

Дослідники вважають, що в одноатомному шарі дорогоцінного металу з'являться нові властивості. Вони зроблять штучне золото придатним для перетворення вуглекислого газу, виробництва водню та інших хімічних речовин.

Отримання у лабораторних умовах «ґольдена» багато в чому стало випадковістю. Науковці працювали із багатошаровим матеріалом карбіду титану кремній, який хотіли покрити золотом для створення контактів, але метал замінив шар кремнію всередині карбіду.

«Задля того, щоби відокремити золото від вуглецю, ми застосували реагент Муракамі — техніку, яка бере початок в японській традиції кування. Майстри використовують її для видаляти залишки вуглецю та змінювати відтінок сталі. У серії експериментів ми оптимізували технологію отримання одноатомних шарів золота», — повідомили інноватори.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що західні біохіміки розробили препарат, який адресно руйнує рак. Інноваційний засіб поєднує в собі активацію рецептора RIG-I та відключення білка PLK1.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07