Штучне золото за давньою технологією японських ковалів

СВІТ
19 квітня, 06:01
Штучне золото за давньою технологією японських ковалів
Фото: Останній Бастіон

Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.

Про це з лабораторії Токійського Університету повідомило галузеве видання Interesting Engineering. У результаті кількагодинних випробувань науковці отримали «ґольден» — двомірний матеріал, який складається з атомів золота.

Дослідники вважають, що в одноатомному шарі дорогоцінного металу з'являться нові властивості. Вони зроблять штучне золото придатним для перетворення вуглекислого газу, виробництва водню та інших хімічних речовин.

Отримання у лабораторних умовах «ґольдена» багато в чому стало випадковістю. Науковці працювали із багатошаровим матеріалом карбіду титану кремній, який хотіли покрити золотом для створення контактів, але метал замінив шар кремнію всередині карбіду.

«Задля того, щоби відокремити золото від вуглецю, ми застосували реагент Муракамі — техніку, яка бере початок в японській традиції кування. Майстри використовують її для видаляти залишки вуглецю та змінювати відтінок сталі. У серії експериментів ми оптимізували технологію отримання одноатомних шарів золота», — повідомили інноватори.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що західні біохіміки розробили препарат, який адресно руйнує рак. Інноваційний засіб поєднує в собі активацію рецептора RIG-I та відключення білка PLK1.

Читайте також:
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00
Світ
Раптово на Заході викрилася справді гучна історія, яка переростає у глобальний скандал. Фейкові публікації заполонили галузь біомедицини.
04 листопада, 08:25
Життя
Переважна більшість лауреатів — діти забезпечених і високоосвічених батьків. Вони належать до топ-10 у глобальному розподілі за доходами.
14 жовтня, 21:49
Історія
Під час мусульманської експансії у VIII столітті на терени сучасної України прийшли чужинці. То були онуки Ноєвого сина Сіма.
29 вересня, 09:27