Created with Sketch.

100-річчя від народження Марлона Брандо

04 квітня, 20:29
Фото: ÌnoKíno

Широко визнаний одним із найвидатніших і найвпливовіших акторів усіх часів. Його таланту не стільки заздрили, скільки надихалися...

Пізно ввечері 3 квітня 1924 року, коли годинникова стрілка хилилася у бік 4 квітня, у місті Омага штату Небраска народився Марлон Брандо. І це привід згадати історію однієї з найяскравіших і найсуперечливіших його ролей — полковника Курца у стрічці «Апокаліпсис сьогодні».

«4 вересня, Пагсанхан. Марлон дуже багато важить, виглядає доволі огрядно. Вони з Френсісом мучаться над тим, як тепер змінити цього персонажа у сценарії. Брандо хоче замаскувати свою вагу, а Френсіс пропонує зобразити Курця людиною, яка постійно їсть та обжирається», — йдеться щоденнику Елінор Копполи.

Полковник Курц був задуманий як виснажений психопат, а Брандо не просто не схуд для ролі, а й з'явився на майданчик на Філіппінах, маючи вагу понад 136 кг. Довелося переробляти його костюми.

Мало того, актор зовсім не палав бажанням хоч якось включатися у роботу над стрічкою. Контракт Брандо передбачав, що його гонорар складе $3 мільйони за 4 тижні роботи тільки по буднях, а робочий день закінчуватиметься не пізніше 17:30.

Протягом перших чотирьох знімальних днів Брандо навіть не з'являвся на майданчику — натомість він приходив в автотрейлер Копполи, щоби поговорити на абстрактні теми та нібито затримати зйомки. Рівночасно все ж таки отримував належну оплату.

Коли Френсісу Копполі нарешті вдалося перевести розмову на тему виконання ролі Курца, Брандо відкинув усі ідеї, у тому числі що персонаж має бути лисим, як у книзі. Проте Марлон пообіцяв «переспати» з цими думками й наступного дня таки з'явився на майданчику, причому поголений налисо.

Також він сказав Копполі, що нарешті прочитав «Серце темряви» та вирішив, що гратиме полковника Курца так, як той постає на сторінках книги. А щоб повнота Брандо не так впадала в очі, Коппола та оператор Вітторіо Стораро вирішили знімати переважно його обличчя, а решту залишати в тіні.

Це надавало персонажу загадковості та робило його майже міфічною фігурою. Репліки Брандо теж не вивчив, але врятував його природний геній: він просто зімпровізував усю роль від першої хвилини до останньої.

Але здається, що з «Апокаліпсисом сьогодні» і не могло бути інакше: все, що могло, пішло не так, хоча попри все вийшов шедевр. А історія із Брандо — квінтесенція та роботи над цим фільмом, складною, багатогранною та видатною кар'єрою актора.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», виконавець ролі чаклуна Саруман землю «Калевали» у 1939-1940 роках від більшовицьких окупантів захищав. Мова про лицаря-бакалавра британської корони сера Крістофера Френка Карендіні Лі.

Читайте також
Ні, я — українець: Юрій Кістяківський, знаний у США як «батько» ядерної бомби
Історія
Дмитро Яворницький – запорозький характерник
Історія
Куліш і Нечуй-Левицький — батьки-засновники сучасного українського перекладу
Опінії
Навіки 27: день народження незламного друга «Да Вінчі»
Війна
Італійський скрипаль був неперевершеним гітаристом свого часу
Мистецтво
Графиня Марія Капніст: правнучка кошового Сірка, яку не зламав ГУЛАГ
Історія