Created with Sketch.

115-річний ювілей Олени Теліги відзначили у Нових Санжарах

21.07.2021, 13:01
Фото: Facebook

Урочистий захід до дня народження талановитої української поетеси й діячки ОУН провели у стінах Новосанжарської публічної бібліотеки.

Відповідний фотозвіт виклали працівники вказаного закладу у Facebook, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

З нагоди 115-річного ювілею Олени Теліги, яку вважають "смолоскипом" національної революції середини ХХ століття, орґанізовано літературний вечір.

«Користувачі бібліотеки ознайомилися з цікавими сторінками біоґрафії поетеси, прослухали вибрані її вірші у виконанні наших працівників. Також присутні переглянули підготовлений захопливий відеосюжет. На заході панувала неймовірна лірична атмосфера, адже Олена Теліга — особистість, на яку можна і варто рівнятися. Вона — поетеса, до чиїх слів сьогодні необхідно прислухатися та яку неможливо забути», — написали на сторінці Новосанжарської публічної бібліотеки у Facebook.

Для довідки: Олена Теліга народилася 21 липня 1906 року на Підмосков'ї у родині видатного українського інженера-гідротехніка зі Слобожанщини; під час Перших визвольних змагань (1917-1921) проживала у Києві, а після поразки Армії УНР міґрує до Чехословаччини. На чужині вона пише вірші, знайомиться з еміґрантською громадою, вступає до лав Орґанізації Українських Націоналістів, де працює в освітньо-культурній референтурі.

У 1941-1942 роках мешкає в окупованому нацистами Києві, ширячи українське слово і спонукаючи земляків до творення власної держави. За це гітлерівці арештували її, а згодом замордували разом із тисячами киян у Бабиному Яру.

Своєю чергою, нагадуємо читачам, що спільна просвітницька ініціатива інформаційної аґенції "Останній Бастіон" і видавництва "Zалізний Тато" впевнено крокує Україною.

Читайте також
Два роки тому загинув Роман Твердохліб
Війна
Відкритий лист очільнику МЗС України Андрію Сибізі
Опінії
В’ячеслав Чорновіл – той, хто розбудив Україну
Історія
Родини полеглих захисників України визначать, яким буде Меморіал Героїв у Пирятині
Полтава
11 березня виповнилося 130 років від народження Василя Чучупака
Історія
Два роки без Дмитра Коцюбайла
Війна