Чому так пасивно поводяться громадяни України?
Дивився понеділкову погоджувальну нараду у Верховній Раді. Був виступ Юлії Тимошенко - не політичний, а з конкретного приводу рейдерства сільгоспземлі в Київській області. У цілком успішного кооперативу вчорну, нахабно, так що навіть Мін'юст обурився, відібрали і землю, і урожай. За твердженням ЮВТ, це схема розгортається по всій країні, і за нею стоїть глава аграрного комітету від «Слуг» Микола Сольський.
Ну, мотивація рейдерів очевидна: зараз будь-яким, навіть незаконним способом віджати землю, а потім перепродати її іноземцям, яким днями спробують дозволити покупку нашої землі. І звалити з країни з награбованим. Причому, рейдерам вигідно, щоб України взагалі не стало, щоб не було кому пред'являти претензії - як то кажуть, війна все спише.
Для мене загадка, чому так пасивно поводяться громадяни України?
Чому аграрії, у яких фактично забирають те, що дозволяє їм виживати, сподіваються, що все обійдеться?
Не обійдеться. Але тупий бунт тут не допоможе. Тут необхідно солідарна вимога значної частини виборців з вимогою поміняти й систему влади, і персонажів в ній, щоб те беззаконня, яке твориться нині, стало неможливим в принципі. Щоб в питаннях землі з'явився прозорий, цивілізований, проукраїнський підхід.
Навіть «євробляхери» змогли організуватися і чогось добитися. А ось аграрії в країні, вважають себе аграрною супердержавою, відчувають себе безправними та слабкіше кріпаків. Чому так?
Олександр Кочетков
Від редакції Останнього Бастіону хочемо додати, що проблема з рейдерськими захопленнями земель та навіть цілих СГ підприємств має дуже глибоке коріння.
Рейдери не змогли б так нахабно себе поводити якби не були впевнені у своїй безкарності. Все це відбувається тому, що рейдерів покривають поліціянти, які б мали з ними боротися ! Національна поліція України, під "ефективним" керівництвом Арсена Авакова, замість боротьби з рейдерством, вирішила його очолити.
Наведемо кілька прикладів такого рейдерського захоплення:
19 липня 2020 року, у селі Івківці Прилуцького району, поліція по-бандитськи заблокувала усю роботу селян, які не можуть зібрати урожай з поля, що належить Державному підприємству дослідного господарства «Івківці» Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла Національної академії аграрних наук України.
Поліція ганебно діяла проти селян, які не давали рейдерам заїхати на поле і зібрати рапс. З цією метою селяни заблокували своїми автомобілями і живим щитом роботу комбайнів, які приїхали аж з Херсонської області.
Цікаво, що речниця поліції Чернігівщини Юлія Ковтун у Фейсбук спочатку теж написала, що на підприємстві точиться конфлікт між старим та новим керівником. Згідно з ухвалою суду, врожай має зібрати та передати на елеватор третя сторона.
Але рівно за годину вона виправила свій текст і вже тут про ухвалу суду жодного слова: «Щоб не допустити порушень публічного порядку, на місці події зараз перебувають поліцейські».
Тоді повідомлялося, що опікою усіх цих дій рейдерів займається народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, заступник голови депутатської фракції політичної партії «Слуга народу», голова Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» Павло Халімон”.
У жовтні минулого року, Останній Бастіон повідомляв про те, як рейдери на підставі фіктивних документів і під охороною бійців Національної поліції рейдери спробували вивезти з території кар'єру обладнання для виробництва щебеню, що належить підприємству "Євровантаж-К", вартістю майже 400 тисяч доларів США.
При цьому, за свідченнями очевидців, свої дії молодики спортивної зовнішності узгоджували з озброєними автоматами співробітниками МВС у кількості близько 70 осіб!
До речі, пояснення поліції про конфлікт між старим та новим керівництвом підприємства, доволі часто лунають під час рейдерського захоплення. Цим вони виправдовують свою бездіяльність та забирають у людей дорогоцінний час, віддаючи його рейдерам.
Нещодавно, на Полтавщині розгорівся черговий скандал з нібито рейдерським захопленням підприємства.
3 квітня 2021 року правоохоронці ніби "припинили спробу рейдерського захоплення сільськогосподарського підприємства", яке розташоване на території Гребінківського району Полтавської області.
Тоді було затримано двох колишніх керівників агропідприємства, котрі нібито намагалися здійснити рейдерське захоплення. Досить оперативно їх було взято під варту, з визначенням чималого розміру застави 3 000 940 грн та 15 990 960 грн кожному.
Пікантності цій ситуації надає те, що затримані вже ставали фігурантами скандалу, коли відмовилися платити данину поліціянтам, а ті, своєю чергою, знищили макове поле підприємців.
Але, як бачимо, на цьому помста не закінчилася і поліціянти вирішили віджати підприємства аграріїв, а їх самих запроторити за ґрати.
У 2016 році в Україні стався унікальний випадок: фермери взяли в руки зброю, щоб захистити свої угіддя. На Кіровоградщині в Бобринецькому районі місцеві аграрії зареєстрували громадське формування, озброїлися карабінами і оголосили війну рейдерам. А ще – проводять навчання з самооборони. Місцеві навіть охрестили фермерів – загін "Бобрінейро".
За словами фермерів, колективна самооборона дає свої плоди – чутки по району розлетілися швидко, і чужі тепер до них намагаються не потикатися.