Відомий анґлійський окультист, поет і церемоніальний маг цікавився проблемою України на початку XX століття. Але досі про це мало знають.
1919 року у Лондоні вийшла книга, під назвою «The Ukraine: a lecture delivered on ukrainian history and present-day political problems». У ній було обґрунтовано право України на незалежну державу.
Чи не вперше для західного читача надавалися пояснення про регіони проживання українців — про діаспору в Сибіру, Канаді та США. Цікавим є список українських імен, які надає автор:
Автором проукраїнської книги був такий собі «Бедвін Сендз». За цим псевдонімом ховався Джордж Рафаловіч (1880-1958) — родич ірландської письменниці Софі Рафаловіч і французького поета Марка-Андре Рафаловіча.
«Бедвін Сендз» відомий окультистам своїми контактами з Алістером Кроулі, засновником фанаточної секти «Телема». Писав статті для його часопису The Equinox, зокрема, есе про Храм Соломона.
Закінчилося смішно — Кроулі звинуватив Рафаловіча у підробці підписів під чеками. Магія магією, але ніщо так не псує сатаністів як грошове питання, натомість Алістера Кроулі, до речі, звинувачували в агентурній роботі й навіть висилали з Італії та Франції.
Власне, у чому ж цікавість книги «Бедвіна Сендза»? Наведемо лише 3 показові пункти, які становлять каркас писемної праці:
Спілкування Рафаловіча із Кроулі пояснюєється тим, що публікуватися на шпальтах видання The Equinox на початку минулого століття було модно. Десь так, як у наші часи у Playboy чи Vogue.