Created with Sketch.

Алістер Кроулі та українське питання

20 грудня, 14:52
Фото: Facebook

Відомий анґлійський окультист, поет і церемоніальний маг цікавився проблемою України на початку XX століття. Але досі про це мало знають.

1919 року у Лондоні вийшла книга, під назвою «The Ukraine: a lecture delivered on ukrainian history and present-day political problems». У ній було обґрунтовано право України на незалежну державу.

Чи не вперше для західного читача надавалися пояснення про регіони проживання українців — про діаспору в Сибіру, Канаді та США. Цікавим є список українських імен, які надає автор:

Автором проукраїнської книги був такий собі «Бедвін Сендз». За цим псевдонімом ховався Джордж Рафаловіч (1880-1958) — родич ірландської письменниці Софі Рафаловіч і французького поета Марка-Андре Рафаловіча.

«Бедвін Сендз» відомий окультистам своїми контактами з Алістером Кроулі, засновником фанаточної секти «Телема». Писав статті для його часопису The Equinox, зокрема, есе про Храм Соломона.

Закінчилося смішно — Кроулі звинуватив Рафаловіча у підробці підписів під чеками. Магія магією, але ніщо так не псує сатаністів як грошове питання, натомість Алістера Кроулі, до речі, звинувачували в агентурній роботі й навіть висилали з Італії та Франції.

Власне, у чому ж цікавість книги «Бедвіна Сендза»? Наведемо лише 3 показові пункти, які становлять каркас писемної праці:

  1. Окреслено мапу територій потенційної незаленої держави Україна.
  2. Доведено окремішність української нації від росіян, себто московитів.
  3. Вказано пантеон героїв — Хмельницького, Мазепи, Франка та Шевченка.
Сторінка із книги «Бедвіна Сендза» про Україну

Спілкування Рафаловіча із Кроулі пояснюєється тим, що публікуватися на шпальтах видання The Equinox на початку минулого століття було модно. Десь так, як у наші часи у Playboy чи Vogue.

Лайфстайл і трішки магії. Така собі контркультура 1910-х років, не більше.
Читайте також
В Анталії, ймовірно, виявлено саркофаг Миколи Чудотворця
Історія
Українські дослідники виявили перші портрети засновників Києва
Історія
День української писемності на честь першопросвітника Нестора
Історія
Француз натрапив на язичницьке поховання у підвалі свого будинку
Світ
Воїни ЗСУ врятували скульптуру у прифронтовому селі на Донеччині
Історія
Раніше невідому 12-хвилинну композицію Моцарта виявили у Ляйпциґу
Мистецтво