Який результат російсько-української війни буде вважатися прийнятним для США? Наразі відповіді немає ні у Києві, ні навіть у Вашинґтоні.
Новий спікер Палати представників Конґресу США, представник Республіканської партії Майк Джонсон заявив про необхідність розділити спільний пакет військової допомоги Ізраїлю і Україні. Крім цього, він вимагає від адміністрації Джозефа Байдена роз'яснень.
А саме – чого вони прагнуть добитися в Україні, як їм допоможуть суми, які вони запрошують, і наскільки ефективно були витрачені попередні транші в $105 мільярдів. Звісно, Байдену і Ко є про що звітувати.
Левова частка грошей, які виділялися Україні, насправді лишались у США та вкладались в американській ВПК. Напевне, це одна з причин зростання ВВП США в цьому році.
Проте все це зібёє темпи американської допомоги Україні, після вичерпання вже виділених сум. Вони спікера обирали 3 тижні, тому не маю ілюзій, що в один день погодять багатомільярдну допомогу для нас.
Та підтримка, яку виділяють зараз — це раніше виділені гроші, які ще не до кінця засвоєні. На початок жовтня «на нашому рахунку» залишалося $5,4 мільярда.
Проте як бачимо з відкритих даних, отримуємо ми не дуже й багато. Наприклад, 26 жовтня повідомили про новий транш допомоги від США — перелік різного військового спорядження та амуніції на $150 мільйонів.
Проте враховуючи високі ціни на все це (зокрема, один залп з 6 ракет з Хаймарса коштує $900 тисяч; один 155-мм снаряд рік тому коштував $3500, зараз ціна доходить до $8500 за штуку і так далі), то розуміємо, що не так вже й багато ми всього отримали. Особливо, згадавши про темпи витрачання боєприпасів на фронті.
Найшвидше пов'язано це з нестачею в США значних запасів амуніції, в умовах необхідності підтримки Америкою Ізраїлю, Тайваню та виконанням оплачених контрактів на постачання зброї. Власне, дійсно було б непогано почути, що саме адміністрація Байдена планує досягти в Україні та який результат нашої війни нею буде вважатися прийнятним для США.