Created with Sketch.

Американські санкції проти РФ у руках товариша Сі

05 червня, 06:02
Фото: Nikkei Asia

Кремль намагається зробити все, щоб Україна вийшла із процесу перемовин про мир. Тим самим путін дискредитує себе в очах Дональда Трампа.

В Україні все це розуміють, а тому і проявляють власну ініціативу, хоч і вимушено. Марнославний Трамп продовжує мовчати та вдавати, що РФ не робить із нього дурня, бо друг і партнер із Москви не може нахабно знущатися із президента ядерної наддержави.

Але більший інтерес викликає доля санкцій Грема-Блюменталя, які мають велику підтримку у верхній палаті Конґресу США. На тижні колишній член Трампівської команди Стівен Беннон накинувся на Ліндсі Грема, який, на його думку, «розпалює напруженість» своїми поїздками в Україну, і за це він має бути, увага, «заарештований».

А чого не страчений?!

Це означає, що радикальне крило MAGA-угруповання буде намагатися створити противагу тому крилу, яке схиляє господаря Білого дому до накладання жорстких санкцій на РФ. Тому-то сенатору Грему доведеться не просто достукатися до Трампа, а й перекричати MAGA-маргіналів.

Хоча напередодні спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що він підтримує санкції проти РФ. Сенатори Грем і Фіцпатрік уже подякували йому за стійку позицію, це теж серйозний прогрес у політичних маневрах на Капітолійському пагорбі Вашинґтона.

Ситуація із запровадженням санкцій ще й ускладнюється тим, що Трамп відклав запровадження митних тарифів проти комуністичного Китаю аж до 31 серпня. Опріч того, Білий дім анонсував дзвінок Трампа і Сі Цзіньпіна цього тижня.

Це підтверджує відомості про те, що перемовини із КНР тривають важко. Тому 500% тарифи на нафту із РФ (що є частиною санкцій Грема), яку Пекін імпортує за величезними знижками — фактор, здатний тільки ускладнити переговори Америки та Китаю.

Важко повірити, що президент Трамп схвалив би такий крок. Одночасно не зрозумілим є надмірний оптимізм Володимира Зеленського, який впевнено заявляє, що нібито США і ЄС уже розпочали узгоджувати новий пакет санкцій проти РФ (чергова казка для лохторату?).

Вочевидь мова про зустріч Ліндсі Грема з Урсулою фон дер Ляєн у Берліні, на якій обговорювалася лише координація санкційної політики між Вашинґтоном і Брюсселем, не більше. Це все дуже прекрасно, але трек Сенат США + ЄС ≠ Білий дім + ЄС, отож тут усе тримається на ентузіазмі особисто пана Грема.

За відчуттями все виглядає якось так: санкції залишаться лякалкою для ресурсної федерації московії доти, доки США і Китай не досягнуть прогресу у тарифних перемовинах. Ну, або ж не зайдуть у глухий кут, тут наразі важко щось прогнозувати.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що цаконопроєкт під No.S.1241, відомий як «Акт про санкції проти РФ 2025 року», був представлений у Сенаті США ще 1 квітня 2025 року. Він передбачає замороження активів і заборону для високопосадовців РФ на в'їзд до Америки.

Читайте також
Ексофіцер армії США розголошував секретну інформацію про війну в Україні на сайті знайомств
Кримінал
США у квітні депортували понад 8 тисяч дітей віком до 11 років
Політика
Американським судам заборонили блокувати укази Трампа
Політика
Навіщо у Білому домі з'явився Ілон Маск?
Опінії
Федеральний суд США визнав тарифи Трампа незаконними та заблокував їх
Економіка
Сіоністи продовжують тиснути на Гарвард
Світ