Created with Sketch.

Англійський коваль, який увійшов до Міжнародної зали боксерської слави

19.07.2023, 18:35
Фото: Google

Найлегший силач у надважкій вазі, рекордсмен Книги Ґіннесса. А ще – найменша дитина із бідної сільської родини у Корнуоллі...

Все це опис Роберта Джеймса Фіцсіммонса (1863-1917). Він став першим чемпіоном світу відразу у трьох дивізіонах у боксі, здолавши купу супротивників на рингу.

На знімку нижче пан Фіцсіммонс працює за ковадлом, оскільки його фах – ковальство. Ще у 9-річному віці він разом із сім'єю переїхав до Нової Зеландії, де і почав займатися боксом, водночас допомагаючи старшому братові Джаррету у кузні.

Ставши ковалем, перед кожним тренуванням і боєм на ринзі Роберт виковував нову "підкову щастя". Він вважав, що цей залізний виріб обов'язково допоможе перемогти; і чоловік не помилився.

Фіцсіммонс мав звання чемпіона світу:

Він вважається одним із найсильніших панчерів-нокаутерів в історії боксу, який ніколи не тренувався. Фіцсіммонс був певен, що це марна справа.

За власної ваги у 70-77 кг і володіючи феноменально сильним ударом обох рук, Роберт регулярно виходив на ринг проти суперників, які важили понад 100 кг. Його рекордний бій проти Мілларда Зендера: 72,5 кг проти 136 кг, – якого нокаутував у першому ж раунді.

Дослідник історії спорту Трейсі Келліс називає пана Фіцсіммонса "найвеличнішим боксером незалежно від вагової категорії". Крім того, коваль із Корнуолла потрапив до Книги рекордів Ґіннесса як "найлегший чемпіон у надважкій вазі".

Тривалий час Фіцсіммонс був найстаршим чемпіоном: у важкій вазі титул здобув у свої 34 роки, а у напівважкій – вже у 40 років. На той час 30-річний вік вважався критичним для боксера і Роберт довго залишався віковим рекордсменом.

Пізніше Джерсі Джо Волкотт у свої 37 років зумів стати абсолютним чемпіоном світу. Арчі Мур у 36 років уперше став чемпіоном світу у напівважкій вазі, а у 45 років завоював титул повторно.

Сам Фіцсіммонс боксував на ринзі до 1914 (до своїх 50 років). Коваль із Корнуолла помер на чужині у Чикаґо від пневмонії у віці 54 років; 1990 року його ім'я було внесено до Міжнародної зали боксерської слави.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, як українська боксерка Олена Медведенко стала чемпіонкою Європи. Йдеться про версію EBU у суперлегкій вазі.

Читайте також
Помер легендарний боксер Джордж Форман
Некролог
«Кінець цілої епохи»
Історія
З днем народження, Тарасе!
Історія
Юний свідок Голодомору: тернистий шлях письменника Івана Білика
Історія
Макс Планк пишався дружбою з українськими науковцями
Історія
Нетлінний дороговказ усіх українських націоналістів
Історія