Приголомшливе дослідження зробила міжнародна команда науковців. Вони розкопали культову споруду у давньому поселенні Хоразин.
Своєю розвідкою і фотозвітом дослідники поділилися на шпальтах галузевого видання Arkeonews. Віднайдений храм пов'язують із дивами (зокрема, зціленням), які творив 2000 років тому Ісус Христос.
З Єванґелія відомо, що Син Божий проповідував на сходах Хоразинського храму, бо всередину не пускали, вважаючи юродивим. Розкопані стіни датовані III-IV століттями, а от фундамент виявився закладеним ще у доримський період — I століття до Різдва Христового.
Команда дослідницького проєкту «Dagesh Tourist Archaeology» розкрили підлогу й виявили під нею великі та встановлені у певному порядку великі кам'яні блоки. Археологи встановили, що культову споруду було зведено на місці давнішого неюдейського святилища.
«Очищаючи ґрунт між кам'яними блоками, ми виявили глиняний посуд, монети та кухонне начиння, які датуються першим століттям нашої ери. Це говорить про те, що, як мінімум, у першому столітті нашої ери храм уже існував і тут точно творив свої дива Ісус», — заявив керівник команди професор Ахія Коен-Тавор.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що на полтавській землі до 1912 року покоївся спадок булгарського каґана Кубрата. На жаль, найбагатший скарб європейського Середньовіччя вкрадений московитами й по нині «зберігається» в Ермітажі.