Археологи завершили попередні дослідження в історичному центрі міста. Зараз триває опрацювання зібраної під час розкопів інформації.
Про це повідомив кандидат історичних наук, заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України» Юрій Пуголовок. За його словами, учасники експедиції змогли дістати із землі артефакти, датовані XVII-XIX століттями.
Із-поміж безлічі знайдених пам'яток ранньомодерної доби науковець окремо відзначає кахлі, що є, так би мовити, «живим» археологічним матеріалом для роботи студентів. Причому не стільки у полях (на місці безпосереднього дослідження — прим. ред.), скільки вже у кабінетах і лабораторіях.
«Нещодавні розкопки у Полтаві, виявили велику кількість різноманітних знахідок. Значна кількість належала кахлям та їх фрагментам. Дізнався, що майже всі студенти, які працювали на розкопі слабко орієнтувалися у назвах частин та назві самих цих знахідок — чого тільки не було. Тож аби полегшити їм долю, новий віжуал «КАХЛЯ», розміщений нижче», — зазначив Юрій Пуголовок.
Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» інформувала читачів про те, як полтавські археологи попри невелику площу досліджень змогли виявити у середмісті виразну колекцію знахідок різних епох. Нині всі зібрані артефакти ретельно вивчають.