Created with Sketch.

Турецькі археологи знайшли хліб, віком 8600 років

07.03.2024, 08:18

У стародавньому місті Чатал-Ґьойюк в Анатолії дослідники старовини натрапили на зруйновану піч. Поряд лежав предмет, схожий на буханець.

Відповідний фотодоказ оприлюднила пресслужба Університету Неджметтіна Ербакана у місті Конья. Знайдений артефакт, який, за попередніми оцінками, складається із пшениці, ячменю та гороху, цілком можна вважати хлібом.

Подальші аналізи показали, що продукт був залишками заквашеного, але не випеченого буханця, вік якого становить приблизно 8600 років. Водночас науковці поки не змогли встановити, представники якої саме археологічної культури залишили по собі цей хліб.

Слід зауважити, що Чатал-Ґьойюк — одне з найвідоміших людських поселень до появи перших цивілізацій у Месопотамії, Індії та Єґипті. Воно існувало у Трипільську добу, приблизно у 7100-5600 роках до Різдва Христового і могло бути великим торговим центром Анатолії.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.

Розкопки поселення Чатал-Ґьойюк (наші дні)
Читайте також
Археологи знайшли загублений храм, де зцілював Христос
Світ
На руїнах Помпеїв знайшли поховання доримської доби
Світ
Українські археологи знайшли сліди найдавніших європейців на Закарпатті
Історія
Про що розповідають знайдені у полтавській землі артефакти?
Полтава
Археологи знайшли астрономічні карти давніх індіанців
Історія
У Швеції знайшли рештки резиденції вождя вікінґів
Історія