Шиїти та сіоністи зійшлися у нерівній, кривавій сутичці за панування на східному узбережжі Середземного моря. Страждають тисячі людей.
Красномовним доказом слугує ліквідація лідерів терористичних угруповань ХАМАС і «Гізболла» бойовиками ЦАХАЛ. Як зауважили аналітики Вашинґтонського інституту, триває спроба уникнення великої війни на Близькому Сході шляхом точкових ударів.
Минулого тижня ізраїльська армія бомбардувала ліванську столицю Бейрут. У наслідок цього, крім сотень поранених і вбитих цивільних громадян, знищено Хасана Насраллу — багаторічного іранського ставленика, який перетворював рідну країну на терористичне і наркотичне кубло.
З'ясувалося, що командування ЦАХАЛ за підтримки МОССАД почало готуватися до удару ще 2 десятиліття тому, вивчаючи маршрути пересування ватажка «Гізболли» та його родини. Ізраїль намагався вбити Насраллу ще під час воєнної кампанії 2006 року, але безрезультатно.
Наразі серед можливих його наступників — 71-річний заступник Наїм Кассем і Хашем Сафієддін, який очолює виконавчу раду угруповання. Хто б не взяв кермо влади у свої руки, він зіткнеться з найнебезпечнішим моментом у 40-річній історії «Гізболли».
Справа не тільки в тому, що Ізраїль знищив майже все її військове керівництво, стерши віковий досвід буквально за 2 місяці. Річ ще й у тому, що угруповання виглядає приниженим перед ліванською громадськістю, яка прямо звинувачує «Гізболлу» за її жорстке домінування у політиці, поширення сирійських наркотиків на вулицях і переслідування опонентів.
Безліч ліванців щиро радіють смерті Насралли на тлі продовження ізраїльських авіаударів по країні, не лише Бейруту. Режим Бібі Сатаньягу не рахується із жертвами, бо для сіоністів вони — супутні втрати, які опинилися не в тому місці й не в той час.
Протягом багатьох років «Гізболла» була вірною служницею Ірану. Це угрупування відіграло вирішальну роль у підтримці проросійського узурпатора-алавіта Башара аль-Асада в Сирії, а також забезпечувало підготовку та керівництво іншими підтримуваними «віссю зла» Пекін-Москва-Тегеран воєнізованими формуваннями в Іраку та Ємені.
Тому не дивно, що деякі араби не лише у Лівані із тріумфуванням відреагували на смерть Насралли. Як і Ісмаїл Ханія — вбитий Ізраїлем політичний ватажок палестинського угруповання ХАМАС — він уособлював ісламський тероризм, яким лякають західні суспільства.
Водночас як зауважив директор вітчизняного Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, «стратегія Ізраїлю — продемонструвати слабкість Ірану, створивши зону безпеки на півдні Лівану із перебуванням там підрозділів ЦАХАЛ без масштабної воєнної операції, як у Ґазі».
Але як би собі не мріяли у Тель-Авіві, ні ХАМАС, ні «Гізболла» не збираються зникати після ліквідації своїх ватажків, бо мають тисячі озброєних бойовиків, арсенал ракет різного радіуса дії й базу підтримки серед радикалізованої мусульманської бідноти. Подальші події остаточно змінять геополітичну шахівницю у регіоні.
Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам, що військово-політичний ізраїльський режим поводиться як і його російський брат-близнюк. Контрольований безлад набирає шалених обертів задля перетворення Святої Землі на великий концтабір.