Найперша згадка про Бафомет міститься в листі французького хрестоносця, написаному в 1098 році
Бафомет – демонічне створіння, якому нібито поклонялися лицарі-тамплієри і яке згодом стало символом сатанинських культів. Під час інквізиції тамплієрів у XIV столітті лицарі були помилково звинувачені у поклонінні йому. Проте відомий образ Бафомета, тобто. козлоголового ідола, з'явився набагато пізніше. Ця ікона швидко стала символом окультизму, зокрема уособленням зла та диявола.
Що таке Бафомет?
Найперша згадка про Бафомет міститься в листі французького хрестоносця, написаному в 1098 році. За словами хрестоносця, мусульмани у Святій Землі перед битвою закликали якогось "Бафомета". Сьогодні прийнято вважати, що це ім'я є спотвореним ім'ям Мухаммеда, засновника ісламу. Європейські християни на той час сприймали іслам як поклоніння Мухаммеду, яке вони вважали ідолопоклонством.
Еволюція Бафомета продовжилася в 1307, коли у Франції відбувалося придушення могутніх лицарів-тамплієрів. Король Франції Філіп IV внаслідок війни з Англією опинився у великому фінансовому боргу перед орденом. Він сподівався на списання боргу, але водночас побоювався військової могутності тамплієрів. Тому король вирішив заарештувати тамплієрів та звинуватити їх у єресі. Серед іншого тамплієрів звинуватили у гомосексуалізмі, оскверненні хреста та поклонінні Бафомету. Багато тамплієрів, підданих жорстоким тортурам інквізиції, дали неправдиві зізнання. Однак після закінчення тортур тамплієри відмовилися від своїх зізнань, але все одно були спалені на багатті.
Хоча деякі тамплієри зізналися, що поклонялися диявольському ідолу, схоже, що їхні свідчення були суперечливі. Наприклад, одні стверджували, що ідолом була відрубана голова Іоанна Хрестителя, інші – що це була статуя кішки з трьома особами. Сумно відома постать Бафомета, ідола з козлячою головою, не згадувалася жодним тамплієром і з'явилася лише набагато пізніше.
Історія Бафомета як ідола з головою цапа
Лише у 1854 р. Бафомет став тим козлоголовим ідолом, з яким ми знайомі сьогодні. Його створив Еліфас Леві, французький церемоніальний маг, який переосмислив Бафомета як фігуру, яку він назвав “Сабатичним цапом”. Бафомет Леві був покликаний уособлювати союз протилежних сил. Наприклад, фігура є гермафродитом, який має як чоловічу, так і жіночу частини тіла. Крім того, Бафомет Леві мав служити збиральним чином усіх магічних ікон з ранніх політеїстичних або анімістичних традицій, що пережили поширення християнства. Наприклад, елементи цапа були натхненні Банебджедетом, давньоєгипетським козлоголовим божеством, а також грецьким божеством Паном.
Бафомет Леві був також використаний відомим окультистом Алістером Кроулі. Саме Кроулі пов'язав Бафомета із Сатаною, а ікону – з ідеєю прихованого знання та таємного культу. Таким чином, на противагу традиційній християнській думці Кроулі стверджував, що Сатана – не ворог людства, а його союзник.
Проте серйозною релігійною течією сатанізм став лише 1966 року, коли Антоном ЛаВеєм було засновано “Церква Сатани”. Емблема, прийнята в Церкві Сатани, відома як Знак Бафомета, що зображує голову цапа всередині перевернутої пентаграми. Тепер цей знак широко використовується сатаністами у всьому світі.
Сучасні статуї Бафомета викликають суперечки
Нещодавно, в 2012 році, на території Капітолію штату Оклахома в Оклахома-Сіті було встановлено пам'ятник Десяти заповідям. Сатанинський храм планував встановити поруч із пам'ятником статую Бафомета, проте після того, як пам'ятник зазнав акту вандалізму, від витівки відмовилися.
У 2017 році в Капітолії штату Арканзас у Літл-Році було встановлено ще один пам'ятник Десяти заповідям, а наступного року Храм Сатани розмістив свою статую Бафомета. Це було зроблено на знак протесту проти встановлення пам'ятника заповідям.