Created with Sketch.

Бактерії у кишківнику пов'язані з облисінням — науковці

13.03.2024, 07:10

Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.

Йдеться про патологічне випадіння волосся, яке призводить до часткового або повного облисіння людини. Відповідні результати дослідів науковці-практики оприлюднили у галузевому виданні International Journal of Dermatology.

Медики зосередили свою увагу на осередковій, або гніздовій, алопеції (Alopecia areata). Цю поширену форму зонального випадіння волосся відносять до аутоімунних захворювань, яке зазвичай проявляється у вигляді кількох округлих залисин на голові або на бороді.

Серед можливих чинників алопеції називають психологічний стрес та інші хвороби, проте здебільшого явні причини відсутні. Захворювання може виявитися раптово і частіше виникає у генетично схильних до облисіння людей.

«Ми проаналізували зведену статистику досліджень консорціумів MiBioGen і FinnGen, що містить дані про кишковий мікробіот та осередкову алопецію. Для оцінки причинно-наслідкового зв'язку між ними ми використали Менделівську рандомізацію і зворотний MR-підхід із застосуванням 5 статистичних методів. Аналіз показав, що деякі види кишкових бактерій (Butyricimonas, Enterorhabdus, Eubacterium xylanophilum та Phascolarctobacterium) здатні захищати від облисіння. Натомість бактерія Ruminococcaceae UCG-003 сприяє алопеції», — повідомили китайські дослідники.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що науковці знайшли спосіб омолодження клітин без генної інженерії. Вперше застосовано хімічний підхід до перепрограмування клітин на молодший стан.

Читайте також
Науковці встановили, хто найрідше вмирає від хвороби Альцгеймера
Життя
Науковці б'ють на сполох через поширення онкохвороб до 2050 року
Життя
На фермах у КНР виявили понад 35 нових небезпечних вірусів
Життя
Залежність від планшетів викликає спалахи гніву у дітей
Життя
Науковці створили препарат, що змушує ракові клітини самознищуватись
Життя
Бджоли здатні виявляти рак легень за диханням
Життя