Науковці знайшли спосіб омолодження клітин без генної інженерії

17.07.2023, 09:13
Науковці знайшли спосіб омолодження клітин без генної інженерії

Науковці впевнені, що їм вдалося просунутися у лікуванні старіння, травм та вікових захворювань.

Вчені з Гарвардської медичної школи вперше застосували хімічний підхід до перепрограмування клітин на молодший стан. Раніше цього домагалися лише за допомогою потужної генної терапії.

Дослідження вчених ґрунтується на тому, що експресія конкретних генів — факторів Яманаки перетворює дорослі клітини на індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (іПС). Це відкриття, удостоєне Нобелівської премії, порушило питання, чи можна звернути назад старіння клітин, не омолоджуючи їх сильно і перетворюючи на ракові.

Автори нового дослідження перевірили молекули, які у поєднанні можуть звернути назад клітинне старіння та омолодити клітини людини.

Вони розробили високопродуктивні аналітичні методи, щоб відрізнити молоді клітини від старих та старіючих у режимі реального часу.

У результаті вчені визначили шість хімічних «коктейлів», які відновлюють профілі геному до юнацьких станів та змінюють транскриптоминий вік менш ніж за тиждень. Найбільш потужне омолодження викликав VC6TF, де V – вальпроєва кислота, С – хімічна сполука CHIR-99021, 6 – інгібітор E-616452, Т – транілципромін і F – форсколін.

Науковці впевнені, що їм вдалося просунутися у лікуванні старіння, травм та вікових захворювань.

«До недавнього часу найкраще, що ми могли зробити, то це сповільнити старіння. Схоже, тепер ми можемо повернути цей процес назад. Цей процес раніше вимагав генної терапії, обмежуючи його широке використання», – заявив Девід А. Сінклер, доктор філософії, професор кафедри генетики та співдиректор Центру біології досліджень старіння Пола Ф. Гленна при Гарвардській медичній школі та провідний науковий співробітник проекту.

Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14