Created with Sketch.

Банда Путіна перетворює Сибір в пустелю (відео, що вражає)

25.01.2021, 16:01
Фото: Пікабу

Російський "недоцар" користується логікою - "після нас хоч потоп".

Жителі Росії постять у соціальних мережах чергові відео про масштабні вирубки лісу в Сибірі, Далекому Сході та на Байкалі. Також час від часу сибіряки вдаються до акцій протесту проти вирубки лісів, але безрезультатно.

А тим часом вирубка лісів триває і відповідні відео з Сибіру не можуть не вражати.

Ось карта Іркутської області, де червоним кольором позначено втрати лісової площі, а інтенсивність зеленого говорить про покриті лісом площі.
Сибіряки резонно зауважують, що за збереження нинішніх темпів вирубки лісу Іркутська область і частина Красноярського краю років через 5-10 перетворяться в пустелю.
Як страшно жити”, — влучно відображає ситуацію один з дописувачів Твіттеру.

Відомо, що початку 2000-х років площа лісів в Іркутській області зменшилася приблизно на третину. Тільки за офіційними даними, лише в Китай йде понад 20 млн кубів лісу щороку.

Детальніше про "дружбу" і торгівлю РФ з Китаєм

На думку експертів, влада і лісопромислові компанії дивляться на ліс як на економічний ресурс, не переймаючись заходами по його відтворенню.

В середньому ліси Іркутської області скорочуються зі швидкістю 500 тис. га в рік. Для порівняння, площа міста Іркутськ становить 28 тис. га.

Правозахисники теж вважають масштаби лісозаготівель в Іркутській області катастрофою.

Вирубки в верхів'ях річок називають однією з можливих причин повеней в Іркутській області, які призвели до численних жертв.

Знищення лісів підвищує ризик сходження  потоків з великою концентрацією каміння і уламків гірських порід).  

Масштаби вирубки лісу добре помітні всім, хто користається залізницею. Зокрема, на північний захід від Іркутська по обидві сторони від залізниці немов стригучий лишай землю спустошив, дерев немає зовсім, повідомляють небайдужі жителі Росії.

Відомо, що Володимир Путін підписав 31 липня 2020 року закон, що дозволяє «суцільну рубку лісу» на Байкалі під потреби Транссибірської і Байкало-Амурської магістралей (БАМ) до 2025 року.
 

Читайте також
У межах Полтавщини відновили розчищення річища Псла
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
У Решетилівці цвинтарі перетворили на сміттєзвалища
Полтава
Одним місячник чистоти на Полтавщині, іншим — засмічені лісопосадки
Полтава
З початку війни в Чорному морі загинуло 50 тисяч дельфінів – екологи
Війна
Благодатна Полтавщина тоне у смітті
Полтава