Created with Sketch.

Бенкет під час чуми продовжується

07.07.2021, 15:25
Юрий Витренко и Андрей Коболев Фото:
Фото: Апостроф

Члени правління Нафтогазу отримали 610 мільйонів гривень винагороди у збитковому для компанії 2020 році

Про це йдеться у звіті Комітету з призначень та винагород за 2020 рік.

В розпорядження журналістів опинився лист голови правління НАКу Юрія Вітренка, в якому він просить наглядову раду компанії розглянути та затвердити звіт щодо винагород членів правління.

У додатку до листа міститься звіт Комітету з призначень та винагород.

В ньому вказано, яку винагороду отримали за 2020 рік члени правління державної компанії:

Загалом члени правління АТ "НАК"Нафтогаз України" отримали 610,1 млн грн . Вказано, що їм, зокрема, була виплачена друга частина премії за перемогу над Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

Інфографіка:
Фото:pravda.com.ua

Зазначається, що з отриманих Коболєвим 347 млн грн базова частина винагороди становить 6,3 млн грн. Основна частина суми (338,6 млн грн) — це «премія голові правління, яка була виплачена йому у травні 2021 року відповідно до результатів його діяльності у попередніх роках та пов’язана з закінченням його роботи у компанії».

Після звільнення з Нафтогазу, Андрій Коболєв заявляв, що не отримував другу частину премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі.

«Першим другу частину премії отримав Вітренко. Потім всі інші частини премії отримали всі інші співробітники, які мали на це право, крім мене. У моєму контракті ця премія була відстрочена на період закінчення контракту», — запевняв Коболєв.

Інформацію про розміри винагород членів правління Нафтогазу за 2020 рік Андрій Коболєв назвав «черговими маніпуляціями та брехнею».

«Обіцяю окреме та цікаве інтерв'ю на цю тему найближчим часом. Спойлер для затравки — моя реальна грошова компенсація за роботу в Нафтогазі за період після продовження мого контракту в березні 2020 року становить 0 грн 0 копійок», — написав він на сторінці в Facebook.

Даних про розмір винагороди Юрія Вітренка в документі немає, оскільки він не був членом правління.

В декларації Вітренка за 2020 рік вказано, що він отримав :

- 284,6 млн грн зарплати в Нафтогазі;

- 1 млн грн від АТ "НАК"Нафтогаз України" він вказав в декларації як «додаткове благо».

- також він вказав, що 17 грудня минулого року отримав 148,4 тис. облігацій внутрішньої держпозики номінальною вартістю по 1000 грн. Ці ОВДП Вітренко отримав як другу частини премії за перемогу над Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

- окремо у декларації зазначено, що 17 грудня минулого року він придбав рухоме майно на 172 млн грн.

Група Нафтогаз за 2020 рік отримала збиток у 19 мільярдів гривень внаслідок низького попиту та цін на газ, у 2019 році компанія отримала 2,6 млрд грн прибутку.

Сукупний збиток групи становив 33,2 млрд грн проти 2 млрд грн прибутку у 2019 році.


Поточна наглядова рада Нафтогазу

Клер Споттісвуд - голова наглядової ради

Клер Споттісвуд

Перш ніж увійти до наглядової ради Нафтогазу, Клер Споттісвуд очолювала Gas Strategies, глобальну газову консалтингову компанію, де вона досі виконує роль невиконавчого директора компанії. У 1993-1998 роках вона працювала генеральним директором Управління постачання газу (Офгаз), керуючи лібералізацією газового ринку у Великобританії. Протягом останніх 20 років вона тісно співпрацювала з міністерством економіки та фінансів Великобританії .

Юлія Ковалів - заступник голови наглядової ради

Юлія Ковалів

Юлія Ковалів 10 років працювала в приватних українських та міжнародних компаніях в енергетичному секторі, а потім працювала головою наглядової ради Нафтогазу у 2016-2017 роках. Будучи частиною наглядової ради, вона також обіймала посаду заступника керівника в Адміністрації Президента у 2019-2020 роках та очолювала Офіс Національної інвестиційної ради України у 2017-2019 роках.

Бруно Лескер - член наглядової ради

Bruno Lescoeur

Колишній член виконавчого комітету французького електричного гіганта EDF, громадянин Франції Бруно Лескур також контролював газову діяльність групи. Він також є генеральним директором EDISON, італійської дочірньої компанії EDF. Лескур був учасником деяких найбільших угод та проектів у галузі електроенергетики та газу в Європі за останні два десятиліття.

Людо Ван дер Хейден - член наглядової ради

Людо Ван дер Хейден

Людо Ван дер Хейден є директором-засновником ініціативи корпоративного управління у французькій приватній бізнес-школі INSEAD та відповідає за програми навчання банківському управлінню в цій же школі. Він має диплом інженера з прикладної математики в Католицькому університеті в Лувені та є доктором філософії. Має диплом Єльського університету. Ван дер Хейден також є головою правління Seisquare, програмної компанії для оцінки запасів природних ресурсів, та членом дорадчої ради голландської інвестиційної компанії Bencis Capital Partners.

Наталія Бойко - член наглядової ради

Наталія Бойко

До обрання членом наглядової ради Нафтогазу Наталія Бойко була заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції, координуючи енергетичні проекти між Україною та ЄС. Бойко також працювала юридичним та енергетичним консультантом як у приватному, так і в державному секторах.

Юлія Свириденко - член наглядової ради

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко обіймала керівні посади в Чернігівській обласній державній адміністрації в період з 2015 по 2019 рік. Вона була призначена заступником міністра економіки у вересні 2019 року та заступником керівника апарату Президента у 2020 році.

Марія Сухан - корпоративний секретар

Марія Сухан

Марія Сухан, відповідальна за зв’язок наглядової ради з керівними органами компанії, а також за стосунки Нафтогазу з його акціонером, має за плечима 20-річний досвід юридичної практики в міжнародних компаніях. Вона була обрана корпоративним секретарем першої незалежної наглядової ради Нафтогазу у 2016 році До приходу в «Нафтогаз» на початку 2015 року Марія Сухан була місцевим практикуючим партнером в українському офісі міжнародної юридичної фірми Schoenherr. Навчалася в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Раніше ми вже повідомляли про кричущі факти некомпетентності та марнотратства у НАК "Нафтогаз України", коли піар-менеджери НАК "Нафтогаз" розмістили масштабну рекламу на фасаді найвищого київського торгово-розважального центру "Гулівер".

Ми до останнього плекали надію, що у 2020 році співробітники Нафтогазу не отримають таких захмарних премій, бо преміювати їх не було за що, адже підприємство зазнає колосальних збитків, що є прямою загрозою енергетичної незалежністі України.

Читайте також
Золото партії
Політика
Міжнародні кредитори таємно видали українському уряду «чорну мітку»
Економіка
Формується історична ротація світового фондового ринку
Економіка
Скільки Україна заборгувала світовим кредиторам?
Економіка
Півмільйона гривень на потреби ЗСУ виділила Чутівська громада
Полтава
Зеленський і Єрмак свідомо загнали Україну у великі борги
Економіка