Пир під час чуми у «Нафтогазі»

ЕКОНОМІКА
26.09.2020, 13:27
Пир під час чуми у «Нафтогазі»

Попри мільярдні збитки провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України активно рекламує свої успіхи.

Нещодавно піар-менеджери НАК "Нафтогаз" розмістили масштабну рекламу на фасаді найвищого київського торгово-розважального центру "Гулівер".

Виявляється, вона була оплачена зі збитків національної корпорації, які чомусь довго не розголошували.

Про це 23 вересня повідомив колишній виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

Так, лише за перші 6 місяців 2020 року консолідований чистий збиток компанії сягнув позначки 11,5 мільярда гривень.

«Нам ці цифри довго не показували, затримуючи публікацією звітності у порушення вимог законодавства. І це національна компанія, якій безкоштовно передали практично всі дозволи на видобуток газу, підземні сховища газу, нафтотранспортну систему тощо! Замість того, щоби показувати прибутки, адекватні доходності на вкладений капітал (гроші українського народу), ця компанія стала збитковою», — прокоментував ситуацію Юрій Вітренко.

Фактично, серйозні фінансові проблеми "Нафтогазу" цьогоріч вдалося перекрити лише завдяки коштам, вибитих через міжнародні суди з російського "Газпрому".

Звісно, що таку "героїчну боротьбу" очільник вітчизняної паливно-енергетичної компанії Андрій Коболєв приписує собі, явно зловживаючи власною недоторканністю.

Своєрідний захист йому, поки що, забезпечують лобісти з наглядової ради НАК "Нафтогаз України": Клер Споттісвуд і Юлія Ковалів.

Логічно, що відібрані у російського монополіста гроші мали б піти на розвиток української корпорації, яка працює у борг.

Однак чомусь вони спрямовуються на дорогий піар і забаганки того ж таки Коболєва, котрий вже думає про наступний етап своєї політичної кар'єри.

Тому всі розмови останніх років про "енергетичну незалежність" — не більше ніж вдала реклама для пересічних громадян.

Читайте також:
Економіка
Тепер компанія хоче цей факт приховати через суд.
25 жовтня, 09:34
Політика
Бізнес-партнер Єрмака, Кирило Тимошенко, Олександр Ткаченко... Державну підтримку можливо отримати тільки «по блату».
24 жовтня, 08:25
Економіка
Події тижня, що минає, змусили Вашинґтон посилити фінансову підтримку Києва. Президент США запросить у Конґресу рекордні $100 мільярдів.
07 жовтня, 22:54
Політика
Що чи кого треба обляпати червоною фарбою у Полтаві, аби місцеві депутати спрямували бюджетні кошти на поміч нашим фронтовикам?
20 липня, 18:45
Економіка
Очільниця російського Центрального банку разом із чинною головою Ради Федерації Федеральних Зборів РФ відвідали Тегеран.
25 травня, 16:01
Світ
Партнери та союзники України зобов'язані підвищити рівень власного щорічного фінансування оборони та безпеки до 2,5% ВВП.
04 квітня, 17:33