Created with Sketch.

Бессент закликав Європу долучитись до санкцій США проти Індії за купівлю російської нафти

15.08.2025, 08:29

Трамп запровадив вторинні санкції або вторинні тарифи проти Індії через споживання нею російської нафти, а європейці цього не зробили.

Міністр фінансів США Скотт Бессент дорікнув урядам країн Європи за те, що вони купують в Індії нафтопродукти, вироблені з російської сировини, та закликав їх зробити «свій внесок» у посилення ефективності санкцій проти рф.

«Я хочу сказати, що європейським колегам час або змиритися, або замовкнути. Вони постійно кажуть: «О, США повинні зробити це, США повинні зробити те». Дональд Трамп запровадив вторинні санкції або вторинні тарифи проти Індії через споживання нею російської нафти, а європейці цього не зробили», — зазначив глава Мінфіну США.

За його словами, європейці купують продукцію індійських нафтопереробних заводів, вироблену з російської нафти.

«Тому нам потрібна певна координація. І якщо ми хочемо мати єдиний фронт, який дасть Дональду Трампу максимальний вплив, то, я думаю, що наші європейські колеги повинні зробити свій внесок», — підкреслив Бессент.

Крім того, він не виключив, що США запровадять санкції проти Китаю. Зокрема, у відповідь на запитання про можливість введення обмежень проти КНР, Бессент зазначив: «Думаю, на столі перебувають усі варіанти».

Читайте також
США зняли санкції з колишньої високопосадовиці «Сбербанку»
Війна
Bloomberg: російська нафта продається з рекордними знижками через санкції США
Економіка
Швеція затримала російське судно біля своїх берегів
Політика
США вивели низку російських банків із-під санкцій
Політика
Танкери з російською нафтою застрягли біля Китаю – Bloomberg
Світ
Винний конкурс у США заблокував 15 російських виробників через санкції
Світ