Created with Sketch.

Біофобія — новий страх людства!

17.07.2023, 12:40
Фото: google

Дослідження виявили зростання страху перед природою.

Страх, відраза та інші фобічні реакції не є рідкістю, коли справа доходить до нашої взаємодії з природним світом. Дійсно, страх павуків (арахнофобія) або змій (офідіофобія) вважаються одними з найпоширеніших «біофобій». Останнє визначається Американською психологічною асоціацією як «страх перед певними видами та загальна відраза до природи, що породжує бажання зв’язуватися з технологіями та іншими людськими артефактами, інтересами та конструкціями, а не з тваринами, ландшафтами та іншими елементами природи». природний світ».

Існують еволюційні причини такої поведінки: у минулому наших предків природа була потенційним джерелом небезпеки, і фобічні реакції на певні елементи живого світу, можливо, допомогли раннім людям уникнути інфекційних захворювань або шкідливих зустрічей з небезпечними організмами.

Але як щодо наших днів? За оцінками, більше половини населення світу живе в урбанізованих районах, далеко від дикої природи, тому ми можемо очікувати зменшення поширеності таких страхів. Однак люди продовжують демонструвати сильні фобічні реакції на організми, які не живуть у безпосередній близькості від нас, навіть якщо вони не становлять відчутної загрози. Це викликає занепокоєння, оскільки може призвести до надмірної тривоги та уникнення взаємодії з природою, не даючи людям відчути численні фізичні та психічні переваги, які може надати природа.

Тому науковці почали досліджувати причини постійного поширення фобій природи в сучасних суспільствах. Одна з гіпотез, висунутих щодо цього явища, вказує на те, що життя в урбанізованих районах є ключовим фактором страху перед природою в сучасних суспільствах. Ті самі умови, які захищають нас від потенційно небезпечних природних зустрічей, також означають обмежені можливості взаємодії з природою. Відсутність регулярних відвідувань природи та контекстуальної інформації, яку вони надають, може змусити людей неправильно оцінювати потенційні небезпеки, пов’язані з природою, і викликати необґрунтовані страхи чи огиду. Сучасні суспільства можуть страждати від порочного кола біофобії, за якої відірвання природи призводить до природних фобій і навпаки.

Карта (а) і розподіл (б) кількості біофобій із зареєстрованим пошуковим інтересом для кожної країни.

Деякі дослідники припускають, що біофобії можуть бути все більш поширеними в сучасних суспільствах, але наскільки це правда, поки важко оцінити. Даних про поширеність природних фобій небагато, і зазвичай вони збираються в певні моменти часу за допомогою цілеспрямованих опитувань , що створює проблему для оцінки того, як вони змінилися з часом.

Науковці знайшли докази того, що на рівні країни інтерес до більшої кількості фобій, пов’язаних із природою, пов’язаний з відсотком населення, що живе в урбанізованому середовищі, тенденцією чисельності населення (зростання чи стабільність) і кількістю отруйних видів. знайшли в країні. Зокрема, інтерес до фобій, пов’язаних із природою, зосереджений у країнах із великим, стабільним і давнім міським населенням, таких як Австралія, Канада, Німеччина, Сполучені Штати чи Велика Британія.

Висновки підтверджують ідею про те, що відрив від природи зростає в багатьох сучасних суспільствах через життя в містах і завдає все більшої шкоди добробуту людей через популяризацію необґрунтованих страхів перед іншими формами життя. У міру того, як людські суспільства стають більш урбанізованими, ми ризикуємо втратити наш зв’язок із природним світом і розвинути більш негативне сприйняття природи та взаємодію з нею. Настав час переоцінити наші стосунки з природою та розробити шляхи подолання розриву, а не його збільшення.

Читайте також
Знайдено місце першого схрещування неандертальців із Homo Sapiens
Історія
Час є лінійним - він має свій початок і кінець
Історія
Коли населення Землі почне скорочуватися?
Життя
Чи дійсно всі держави зрештою занепадають ?
Світ
Таємниця генія Людства
Мистецтво
Вчені обговорюють захист Землі від інопланетних інфекцій
Життя